Uşak Üniversitesi’ndeki  sorunlar devam ediyor. Bir süredir youtube kanalı üzerinden yayınlar yapan Prof. Dr. Ömer Karahan, rektörlerin de hesap günü geldiğinde hesap vereceğini ifade etti. Ömer Karahan, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’a tepkisini dile getirmeye devam ediyor. Ömer Karahan’ın yanı sıra, görüştüğümüz bazı üniversite personelleri dikkat çeken bir ifade kullandı. Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın yaklaşık 550 gün sonra görev süresinin dolacağını belirten Uşak Üniversitesi çalışanları, “Şu anda herkes şafak sayıyor. Kanuna göre bu adam bir daha atanamaz. Fakat korkumuz gelenin gideni aratması” ifadesini kullanıyor.

Bir süredir kişisel youtube kanalında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’a üniversite çalışanlarının tepkilerini dile getiren Prof. Dr. Ömer Karahan, son videolarında rektörün de günü geldiğinde hesap vereceğini belirtti.

Prof. Dr. Ömer Karahan, kişisel youtube kanalında şu ifadeleri kullandı:

Uşak'ta İlkbahar Fotoğraf Yarışması'nda jürinin değerlendirdiği 46 eserin yer aldığı sergi açıldı Uşak'ta İlkbahar Fotoğraf Yarışması'nda jürinin değerlendirdiği 46 eserin yer aldığı sergi açıldı

“Yöneticiler ve rektörler de hesap verecek. Bu dünya hesap dünyası, niye bu dünya hesap dünyası. Hesaptan kurtulmak yok, şimdi biz bir akademisyen olarak diyoruz ki; ey rektörler gelin akademik kurulları çalıştırın ve hesaplaşın. Siz hiç hesap vermeyecek misiniz? Orada o öğrencileri nasıl yetiştiriyorsunuz? Öğretim üyeleri ve diğer çalışanların özlük haklarını veriyor musunuz? Huzuru temin ediyor musunuz? İşte yöneticiler için büyük imkan tanınmış, adil yönetici hesapsız kitapsız cennete gidecekler arasında sayılmış. Bizim yöneticilerimiz ve rektörlerimizin yüzde kaçında adalet diye bir şey var? Bizim rektörlerimizde yandaşları kayır mantığı var?”

Öğrencilerle beraber eğitim yapsanız gece uyku uyamazsınız!

“Öğretim üyeleri, öğrenciler ve tesislerle ilgili her şeyden hesaba çekileceksiniz. Bu uygulamadan transit geçmek yok” diyen Karahan, şu ifadeleri kullandı: “Adil olun denmiş ama yöneticilerimiz pek bu konuya önem vermiyorlar. Bu ülkede eğitim adı altında öğrenciler öğütülüyorlar. Sayın yöneticilerimiz bunun farkında dahi değil. Çıkıp diyorlar, öğrenciyle iç içe eğitim sürdürüyoruz. Eğer sen öğrencilerle eğitimi sürdürsen, geceleri uyumaman lazım. Ben Tıp Fakültesindeyim ve öğrencilerin öğrenme şevki yok. Yabancı dil, genel kültür ve şevk yok. Kolu kanadı kırılmış ve pelte gibi üniversite kapısına konmuşlar. Tabi yöneticilerin hesabı öğrencilerle bitmez. Öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve çalışanlar da var.” ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI