Uşak Belediyesi yönetimini 'Yörük' endişesi bastı! Uşak Belediyesi yönetimini 'Yörük' endişesi bastı!
CHP Parti Meclisi, belediye başkan adayları için flaş bir karar aldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gündemin Anayasa olduğunu ve adayların açıklanmasının ertelendiğini bildirdi.
Genel Başkan Özgür Özel, şöyle konuştu:
“Bizden bir belediye başkanı adayı ve yerel seçimlere yönelik herhangi bir şey duymayacaksınız. CHP’nin toplumsal muhalefetle birlikte bundan sonraki yol haritasını konuşacağız”
CHP GENEL BAŞKANI ÖN SEÇİM İSTEYEN TEŞKİLATLARI OYALIYOR MU?
Öte yandan CHP’nin belediye başkan adaylarını açıklamasının gecikmesi farklı şekilde yorumlanıyor. Genel Başkan olmadan önce ön seçim sözü veren Özgür Özel, seçildikten sonra bu namus sözünü revize etmişti. Özel, afiş ve diğer çalışmaları gerekçe gösterip, ön seçimin tanımını değiştirdi. CHP’nin Uşak’taki bazı adayları hala ön seçim olması için açıklamalar yapıyor.
UŞAK’TA BELİRSİZLİĞİN SEBEBİ DURMUŞ YILMAZ’IN ÖNE SÜRÜLMESİ
Uşak’taki belirsizliğin bir nedeni de Durmuş Yılmaz’ın adının genel merkeze önerilmesi. Durmuş Yılmaz’ın adını öneren CHP içindeki bir öbek, CHP Genel Merkezi’nin istemedikleri adayı öne sürmesi üzerine, ağız değiştirdi. Bu nedenle ön seçim isteyen grubun arasına katılmak zorunda kaldı. HABER  MERKEZİ
Editör: Ali ARASLI