Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma neden olan deprem nedeniyle, seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği medyada ve kamoyunda tartışılmaya başlandı. Seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği ile ilgili 1 haftalık bir internet anketi başlattık. ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ.... 

Seçimlerle ilgili Millet İttifakı'nın yaptığı bazı açıklamalar var. Millet İttifakının oluşturduğu 6'lı masa, seçimlerin ertelenmesini doğru bulmuyor. 

AK Parti'nin ağırlıklı olarak yer aldığı Cumhur İttifakı'ndaki kaynakların BBC'ye yaptığı açıklamada, “Seçim ertelenmez, süreç aynen devam ediyor. Gerekli teknik altyapı hazırlanırsa 14 Mayıs’ta seçim olur. Partide, yetkili kurullarda bunlar değerlendiriliyor. Mesela, oy verme yerleri için teknik destek gerekiyor, konteyner gerekiyor. İlçe seçim kurullarının mühürlerinin basılması gibi teknik hazırlıklar yapılması gerekiyor. Bunlar yetiştirilir" ifadeleri dikkat çekiyor.

Uşak'ta bir bardak suda kıyameti koparan mevzuyu soruşturduk! Hiçbiri gerçekçi değil! Uşak'ta bir bardak suda kıyameti koparan mevzuyu soruşturduk! Hiçbiri gerçekçi değil!

Vatandaşın ise bu süreçte ne düşündüğünü öğrenmek için böyle bir anket çalışması başlatıyoruz...

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ.... 

Editör: TE Bilişim