Son dönemlerde operasyon yapılan Sarallar ailesinden İlyas Saral'ın kim olduğu merak ediliyor. Sarallar, İstanbul'da etkin olan Trabzon'un Of ilçesi kökenli bir suç örgütü olarak tanımlanıyor. Emniyetin 2021 yılı verilerene göre Burhanettin Saral ve Ümit Saral liderliğinde 347 silahlı mensubu olduğu ifade ediliyor.  Öte yandan geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Alaattin (İlyas) Saral'ın kim olduğu da merak konusu oldu. İlyas Saral'la ilgili wikipedia üzerinde şu bilgiler bulunuyor: "2015-2017 arasında Şahinlere karşı yapılan saldırıların içinde bulunmuş bir örgüt yöneticisiydi. Saralların önemli yöneticileri ve liderleri cezaevine girdikten sonra Alaattin Saral, yöneticilikten örgüt liderliğine getirildi.  Alaattin Saral'ın yeni lider olduğu örgütte yeni yönetici kadrosu da oluşturulmuştu. Bu yeni yapılanmanın farkına varan emniyet mensupları 2022'de Sarallar'a karşı Tümör Operasyonu adıyla iki operasyon düzenledi. Yapılan operasyonlarda 169 kişi tutuklanıp adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede Alaattin Saral'ın örgütün yeni lideri olduğu, ayrıca yeni 7 yönetici olduğu tespit edildi. 

Öte yandan  İstanbul'da, Sarallar olarak bilinen organize suç örgütünün lideri firari Alaattin İlyas Saral, İstanbul Havalimanı'nda yakalanarak gözaltına alındı.

Atanamayan uzmanların eşleri, yaşadıkları sorunları dile getirdi Atanamayan uzmanların eşleri, yaşadıkları sorunları dile getirdi

Editör: Ali ARASLI