Güneş Kremi

Güneş kremi, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyan önemli bir cilt bakım ürünüdür. Güneşe maruz kalmak, cilt kanseri, erken yaşlanma ve diğer cilt problemleri gibi bir dizi soruna neden olabilir. Bunların önüne geçmek için cilt yapınıza uygun olan güneş kremi seçimini yaparak kullanmanız uygun olacaktır.

Gün içinde yaz kış kullanılması gereken güneş kremi cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanın önemli bir adımıdır. Doğru ürünü seçmek ve düzenli olarak kullanmak, sağlıklı ve genç bir cilt için önemlidir. Güneş kremi sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır. Böylece cilt yıl boyu güvende olacaktır.

Güneş Kremi Özellikleri

Cildinizin sağlıklı kalmasını sağlamak için gün içinde bakımını doğru şekilde yapmak ve onu korumak için gerekli koruyucu kremleri kullanmak gerekir. Güneş kremlerinin de çeşitleri ve farklı cilt yapılarına uygun olanları bulunmaktadır. Güneş kremi özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

·         SPF (Güneş Koruma Faktörü)

Güneş kremi seçerken SPF değeri önemlidir. SPF, cildinizi UVB ışınlarına karşı koruma düzeyini belirtmektedir. SPF 30 olan bir krem, cildinizi güneşe karşı 30 kat daha fazla korur.

·         UVA ve UVB Koruması

İyi bir güneş kremi, hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlar. UVB ışınları güneş yanıklarına neden olurken, UVA ışınları cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklıklara yol açabilir.

·         Su Dayanıklılık

Su dayanıklı güneş kremleri, terleme veya suyla temas etse bile koruyucu etkisini sürdürür. Yine de belirli bir süre sonra tekrar uygulanmaları önerilmektedir.

·         Kimyasal İçermeyen Formül

Hassas cilde sahip olanlar için kimyasal madde içermeyen güneş kremleri tercih edilmelidir.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Cildini zararlı ışınlardan korumak isteyenler güneş kremi kullanmaktadır. Bu kremlerin doğru şekilde uygulanması kremlerden alınacak verimi artıracaktır. Güneşe çıkmadan en az 30 dakika önce güneş kremi uygulamak, cildinizin koruma faktörünü artırır. Cildinizi tamamen korumak için yüz ve vücut için yeterli miktarda güneş kremi kullanın.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtan şirket hayvanlara sahip çıkıyor Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtan şirket hayvanlara sahip çıkıyor

Genelde bir yetişkinin vücut için yaklaşık 30 ml güneş kremine ihtiyacı vardır. Güneş kremi, terleme, yüzme veya havluyla silinme sonrasında düzenli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Göz çevresine uygun olmayan güneş kremleri kullanmaktan kaçının. Özellikle göz çevresi için özel üretilmiş ürünleri tercih edin. Cildiniz için en uygun güneş kremi çeşidini seçmek için  https://www.kozmela.com/gunes-kremleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Ali ARASLI