Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti

Uşak’ın Güre köyünde, bugün Cuma namazı sonrasında dağıtılan tavuk-pilav ve ayrandan oluşan hayır yemeğinin bazı vatandaşlara dokunduğu ve bu nedenle yemekten yiyenlerin bir bölümünün zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; Uşak Merkez’e bağlı Güre köyü camiinde, bugün kılınan Cuma Namazının ardından, hayır yemeği dağıtıldı. Pilav, ayran ve tavuktan oluşan hayır yemeği, kentteki bir firma tarafından Güre Camii’ne getirildi ve burada namazdan çıkan cemaate sırayla ikram edildi. Saat 14:00 sıralarında hayır yemeğini yiyenler, yarım saat sonra buradan ayrıldılar.

BİR SÜRE SONRA ŞİKAYETLER BAŞLADI

Yemekten sonra bazı vatandaşlarda bulantı, kusma ve ishal gibi semptomlar ortaya çıkmaya başladı. Bunun üzerine durumu 112 ekiplerine bildiren veya kendi imkanlarıyla hastaneye giden vatandaşlara, burada müdahale edildi ve her hangi bir hayati tehlikelerinin bulunmadığı aktarıldı. Zehirlenme şüphesi bulunan vatandaşların tedavi süreçlerinin sağlıklı bir şekilde takibi için, Güre Köyü Muhtarı İsmet Özgün’le iletişime geçen ekipler, köyde anons yapılmasını istedi. Bunun üzerine; bulantı, kusma ve ishal şikayetleri olanların 112’yi araması için cami hoparlöründen anons geçildi. Jandarma ekipleri de olası bir duruma karşı köydeki devriyelerini artırırken, hastanede tedavi altına alınanlarda her hangi bir hayati riskin bulunmadığı ve aynı yemekten yediği halde zehirlenmeyenlerin de bulunduğu bildirildi.

UŞAK GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ DE İRTİBATA GEÇTİ

Öte yandan konuyla ilgili Uşak Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de yetkililerle irtibata geçtiler. Zehirlenme şüphesiyle ilgili vakaların, hayır yemeğinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı ilerleyen günlerde netleşecek.

Editör: Ali ARASLI