Bugün kent merkezinde beklenen yağış akşam saatlerinde başladı ve otogar ve Atapark-stadyum bölgesinde biriken su, Zübeyde Hanım Caddesi ve Küçük Çarşı'yı geçerek yine Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu'nun orada birikti.

yağmur-4eylul2023

Hakkı Yağcı Caddesi ve İsmetpaşa Caddesi yönüne hareket eden su, Dere Sokak ve devamını takip ediyor. Bu yağmurda da İsmetpaşa Caddesi sular altında kalırken, dükkanları, bir önceki yağmurdaki gibi su henüz basmadı. Fakat caddedeki esnaf ellerinde fırça ve çek bas adı verilen aletlerle hazır kıta bekler durumda. Ürünleri heba olmasın diye teyakkuzda olan esnaf, soruna köklü çözüm bulunmasını istiyor. 

2yağmur-4eylul2023

Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi

Caddedeki bir esnaf, "Artık burada çizmelerimiz ve diğer temizlik malzemelerimiz sürekli var ve yağmurdan korkar hale geldik. Elimizden bunlar geliyor ve geçtiğimiz günkü selde bir çok ürünümüz heba oldu. 2 gün boyunca ürün kurtarmak için mesai yaptık. Buna kesin bir çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.

1yağmur-4eylul2023.

3yağmur-4eylul2023

Editör: Ali ARASLI