Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı
Bu maç oynanmasın, Galatasaray’a ve Fenerbahçe’ye 1’er kupa verilsin!
TELE1’e bağlanan futbol yorumcusu Şansal Büyüka, Galatasaray ve Fenerbahçe’ye 1’er Süper Kupa verilmesini istedi. Büyüka, bu maçın kaybedeninin olmaması gerektiğine dikkat çekti.
Şansal Büyüka, şu ifadeleri kullandı:
Atatürk ismi o kadar büyük ki, Atatürk devrimleri o kadar büyük ki… Bu duygu 2 ezeli rakibi kardeş yaptı. Galatasaray ve Fenerbahçe kol kola girdiler ve omuz omuza verdiler. Onurlu bir direniş sergilediler. Kutsal bir ittifak yaptılar. Tarihlerinin en şanlı ve şerefli galibiyetlerini aldılar. Tarihlerinin en önemli golünü bu akşam attılar. Asisti birlikte yaptılar ve Suudilerin suratına paralarını tokat gibi çaktılar. Suudilere, şunu gösterdiler:
-Parayı bastırın Ronaldo ve Messi’yi alababilirsiniz
-Parayı bastırıp FİFA organizasyonu yapabilirsiniz
-Ama parayı bastırıp Atatürk sevgisini alamazsınız dediler.
Paranız bize geçmez dediler. Bu kutsal direniş ortak bir kutsal direniştir ve dünyada çok büyük ses getirecek.
Siz parayı bastırıp Real Madrid ve Atletico Madrid’i oynatabilirsiniz. Ama Galatasaray ve Fenerbahçe’yi oynatamazsınız. Başkanlar çok onurlu bir duruş sergilediler. Keşke iş buraya gelmeden gitmeseydiler. Ali Başkan ve Dursun Başkan ortak bir açıklamayla bunu ortaya koysaydı.
Ama bu ülkenin değerlerine sahip çıktılar ve teşekkür borçlarımız var.
100. Yılda bir 2’inci yüzyıl için bir asır lazım. Ben olsam bu kupayı asla, Samsun veya Bursa her hangi bir kutsal toprağımızda oynatmam. Çünkü 2 kulüp de tarihin en şanlı galibiyetini aldı ve bu kupanın bir mağlubu olmamalı. Bu kupayı da yarıdan kesmem ve 1 kupa Galatasaray’a ve 1 kupa da Fenerbahçe’ye yaptırırım.
Müzelerindeki en anlamlı kupa bu kupa olur. Bu destansı gece nesilden nesile gider. Atatürk, bayrak ve İstiklal Marşı duygumuz nesilden nesile sürer.
TFF Başkanı olsam eve giderim ve bir daha o federasyona girmem.
Türk futbolu ne kadar talihsiz ve şanssız böyle bir başkan ve yönetimle yönetilmeye çalışılıyor.
Galatasaray ve Fenerbahçe’ye teşekkür ediyorum. Söz konusu vatansa para da gerisi de teferruattır.

Editör: Ali ARASLI