Seçimlerden önce AK Parti Uşak İl Başkanı olarak görevlendirilen Himmet Yaşar, bugün itibariyle aynı göreve atandı. Söz konusu atamanın kongrelerin 2024'e sarkacağı için yapıldığı öğrenildi. 

AK Parti'de önümüzdeki günlerde yapılması planlanan kongrelerin 2024 yılına ertelenme durumu olduğu için mevcut İl Başkanları için tekrar atama yapılıyor. 

Daha önce AK Parti Uşak İl Başkanı olarak görevlendirmesi yapılan Himmet Yaşar, bugün itibariyle AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Uşak İl Başkanı olarak atandı. 

Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım! Özkan Yalım'dan zam açıklaması: Yaptım ama bir sorun bakalım niye yaptım!

Atama kararı, "10 yılı aşkın bir süre partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan ve il başkan yardımcılığı görevini yürütmekte iken,2023 Genel Seçimleri öncesi Ak Parti Uşak İl Başkanı olarak görevlendirilen Sayın Himmet Yaşar, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan 'ın tensipleriyle Ak Parti Uşak İl Başkanı olarak atanmıştır. İl Başkanımıza, teşkilatımıza ve şehrimize hayırlı olsun" ifadesiyle duyuruldu. 

himmet

İL VE İLÇE KONGRELERİ 2024'E KALABİLİR!

Seçim döneminden bu yana İl Başkanı olan Himmet Yaşar'ın tekrar neden atandığına dair bilgi aldığımız AK Partili yöneticiler, daha önce görevlendirme yapıldığını ve bugün de atamanın gerçekleştiğini bildirdi.

Öte yandan, 2024 yerel seçimlerinden önce kongrelerin yapılmama durumunun olduğu ve ilçe ve il kongrelerinin 2024 yılına sarkabileceği ifade edildi. AK Parti'nin büyük kongre takviminde bir değişimin olmadığı da paylaşıldı. 

Editör: Ali ARASLI