Hükümet, emekli maaşlarına zam için yıl sonuna kadar zaman olduğunu bildirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilele ilgili dengeleyici bir çalışmanın yıl sonuna kadar biteceğini bildirdi. Yılmaz, enflasyon farkının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini ve diğer emekliler için de dengeleyici bir çalışmayı dikkate alacaklarını kaydetti. Yıl sonuna kadar zaman isteyen Yılmaz, tüm emeklilerin memnun olacağı bir çalışma olacağını belirtti. 

Uşak'ta faaliyet gösteren Tüm İşçi Emeklileri Derneği Yönetimi, emeklilerin bekleyecekleri günün kalmadığını ve artık bu sorunların çözümünü istediklerini kaydetti. Uşak'taki emekliler, "Yıl sonuna kadar dayanın diyorlar bize ama sürekli zam ve ilave vergilerle belimizi de büküyorlar. Geçinmek çok zor oldu ve artık aldığımız maaşın hükmü sadece 10 günü ancak buluyor. Bizlerin de kendine göre ihtiyaçlarımız var. 7 bin 500 TL'ye bir ay değil, bir hafta dahi geçinemezler. Fakat emekli bir şekilde geçinmeye çalışıyor. Bizim maaşımız bir evin kirasına dahi yetmiyor ve bunun artık önüne geçilmeli. Yıl sonuna kadar bekleyin demek emekliye 3 ay daha çile çektirmek demek" dedi. 

Uşak ve diğer illerdeki vatandaşlar ne zaman ev alabilir hale gelecekler? Uşak ve diğer illerdeki vatandaşlar ne zaman ev alabilir hale gelecekler?
Editör: Ali ARASLI