Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi Özkan Yalım, Uşakspor’u almadı! “Ben iş insanıyım” diyerek ağız değiştirdi
Uşak'ta seçimlerden önce sözü verilen, fakat 30 Mayıs 2023 günü yapılan ihaleye katılan olmadığı için iptal edilen stadyum yapım için tekrar ihale sürecine girildi. İhale ilanı tekrar yayınlandı ve Kamu İhale Kurumu'nun platformunda yayınlandı. Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çıkalan ihaleye göre stadyumun yapılacağı alan Kalfa Koruluğu olacak. Stdayum ihalesinde yapılacak olan 160 ada 2 parsel olarak bilerlendi. 500 günde teslim edilmesi öngörülen ihale için son fiyat verme tarihi 11 Eylül 2023 saat 10:30 olacak. İhale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde olacak.

İhaleye katılma şartları ise şöyle; "İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir. Yapı Müteahhitliği Bilişim Sistemine (YAMBİS) kayıtlı ve kaydının aktif durumda olduğunu gösterir belge Yeterlik Bilgileri tablosunda beyan edilecektir". 

YENİ UŞAK STADI CİRİT SAHASININ TAM YANINDA OLACAK

İhaleye göre yeni Uşak Stadyumu Kalfa Korusu'nda bulunan cirit sahasının tam yanı başında olacak. Stadyumun bir diğer komşusu da Vala Gedik Lisesi olarak görülüyor. İşte Uşak Stadyumu'nun yapılaması kararlaştırılan alan:

Editör: Ali ARASLI