Uşak Belediyesi 2’inci Gurbetçi Festivali, Karaağaç Göleti çevresinde, çeşitli etkinliklerle başladı. Uşak Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan Gurbetçi Festivali’nin ikincisi, çeşitli etkinliklerle başladı.

gurbetçi4 Etkinliklere Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren ve vatandaşlar katıldı. Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’ndeki festivalin ilk gününde Yaren gecesi, çadır kampı etkinliği, sörf ve motokros şovu ve fidan dikme etkinlikleri yapıldı.

Uşak’ta 18 ve 19 Mayıs 2024 günü hava nasıl olacak? Uşak’ta 18 ve 19 Mayıs 2024 günü hava nasıl olacak?

gurbetçi2

Program hakkında kısa bir açıklama yapan Yaşar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren, 1980’den sonra yurtdışına çıkan vatandaşlar için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı”nın kurulduğunu belirtti.

gurbetçi3

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da festival boyunca vatandaşları Karaağaç göletinin bulunduğu bölgeye beklediklerini ve burada çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceğini ifade etti.

grubetçi

Editör: Ali ARASLI