Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu
İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, kentte geçtiğimiz Eylül’de meydana gelen sel felaketini hatırlattı. Gür, yeraltı sistemine yatırım yapılmadığını belirterek, “İsmetpaşa Caddesi’nde yoğun yağmurlarda oluşan selin önüne geçmek için planımız var. Dikilitaş, Otogar ve Küçük Çarşı’dan gelen suyu bulundukları mahalde çözerek selin önüne geçeceğiz” dedi.
İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, kentte altyapının yeterince yatırım almadığını söyledi. Eylül 2023’te İsmetpaşa, Dere Sokak, Besni Caddesi, Otogar bölgesi, Sivaslı-Uşak karayolu üzeri ve diğer alanlardaki selin sebebi hakkında konuşan Gür, göreve geldiğinde altyapı için çalışacaklarını kaydetti.
yağmur-4eylul2023

“İSMETPAŞA’DA ÜST YAPI DEĞİL ALTYAPI ÇALIŞMASI OLMALIYDI”

İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, İsmetpaşa Caddesi’ne yapılan üstyapı çalışması için şu ifadeleri kullandı: “Bugün meclis üyelerimiz dahi detaylı bir mali veriyi alamıyorlar ve ancak bütçe denetim sonucunda rakamlara bakıyorlar. Göreve gelmeden mali tabloyla ilgili verilere de şimdiden bakıyoruz. İsmetpaşa Caddesi’ni her gelenin kazıp tekrar yapması bir altyapı değildir. Uşak halkının bu kadar büyük meblağlar ödeyecek bir lüksü yok. İsmetpaşa Caddesi’nde bir şeyler yapmak acaba çalışıyor izlenimi vermek için midir? Çok ciddi bir altyapı çalışması yapılmadı.”
yağmur4

“HER YERİ ASFALT YAPTILAR VE SUYUN TOPRAK TARAFINDAN EMİLMESİNİ ENGELLEDİLER”

“Suyun toplanacağı bir yer var burası da Dokuzsele çayıdır. Dikilitaş ve Taşlık mevkinin suyu, eskiden yol kilitli parkeyken toprağa gidiyordu” diyen Gür, şöyle devam etti:
“Bir kısmı toprak tarafından emiliyordu ve çok büyük afetlerle sel olurdu. Ama şimdi her sokak ve cadde asfalt oldu. Yağan yağmurun toprakla buluşmamasıdan dolayı suyun debisi arttı. Bunu hiç hesaplamadılar ve Dikilitaş’tan yağan yağmuru İsmetpaşa’ya kadar götürüyorsanız bunu karşılayacak bir yapı yok. İsmetpaşa’ya inmeden yağmur drenaj hatları yapacağız. Bu bölgeler kendi yağmurunu bulundukları alanda yer altına verecek.”
Muhammet Gür (1)

“ÇOCUKLUĞUM UŞAK’TA GEÇTİ VE BU ŞEHİR İÇİN HAYALLERİM VAR”

Kentle ilgili hayallerinin her zaman var olduğunu dile getiren Gür, şöyle söyledi:
“Belediye Başkanlığı, yardımcılığı ve meclis üyeliği zor bir görevdir. Annemiz ve babamız bizi yetiştirirken oğlum okuyun ve memlekete hizmet edin derlerdi. Çocukluğumdan beri duamdır bu, vatana millete hizmet etmek. Ben bu şehrin ekmeğini yedim ve suyunu içtim. Burada bir hayat kurdum ve benim Uşak için hayallerim var. Bazıları Uşak’ı küçümsüyor olabilir ama, burada var olan bir potansiyel var. Bu dönem o dönemdir diyorum. Bu dönem seçilirsem, bugün sahada topluma anlattığımız ve sosyal medyada toplumla paylaştığımız projelerimizi hayata geçirme fırsatımız olacaktır.”
Editör: Ali ARASLI