AK Parti Banaz Belediye Başkan adayı Mehmet Cevizci’nin “Cumhurbaşkanı olmasa bize hanımlarımız dahi oy vermez” sözü gündem oldu. Söz konusu ifadeler, Türkiye’deki bir çok yaygın internet haber sitesi ve FOX TV gibi mecralarda haber yapıldı. FOX TV’de “Liyakatsizliğin itirafı” olarak verilen haberde, bu açıklamaya benzer ifadelere de yer verildi.

Konuyla ilgili bir değerlendirme de İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı inşaat mühendisi Muhammet Gür yaptı. Gazeteci Yavuz Kuşdemir'i kendi sosyal ağında ağırlayan Gür, bu ifadelerin vasıfsızlığın bir itirafı olduğunu belirtti. Gür, şöyle konuştu:

“Yazık ki sizde bu vasıf yok ve eşinizin dahi size oy vermeyeceği sözü dikkatimizden kaçmıyor. Artık bu sözler ülkemizdeki gidişin göstergesi. Toplumu yanıltarak oy devşirme peşinde olmaktır bu. Sayın Cumhurbaşkanı sadece bir partinin değil, tüm ülkenin Cumhurbaşkanı’dır."

AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi AK Parti Uşak Milletvekili Güneş: Takdiri ilahi

"SEÇİLİRSEM PARTİ ROZETİMİ ÇIKARIP UŞAK ROZETİ TAKACAĞIM"

Muhammet Gür, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Ben seçilirsem, bugün parti rozetimi bırakıp, Uşak halkının belediye başkanı olacağıma söz verdim. Sizler de Cumhurbaşkanı’ysanız sizin önünüzde de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yazıyor. Lütfen toplumu kutuplaştırmaktan uzak durun. Biz kutuplaşma siyasetinden dolayı seçime yalnız girdik. Bir tarafta iktidar ve bir tarafta ana muhalefet. Herkes yerinden memnun ve biz İYİ Parti olarak 3’üncü yolu açtık. Toplum İYİ Parti’nin 3’üncü yoluna destek veriyor.”

Editör: Ali ARASLI