Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, İran Cumhurbaşkanı’nın vefatının dolar / TL ve diğer emtia fiyatlarında etkili olacağını belirtti. İsrail’de sert bir kabine değişimi olduğunu, Suudi Kralı’nın çok ciddi hasta olduğunu dile getiren Geçer, şöyle konuştu: “Genç prensle karıştırmayın. Babası olan Kral Selman hasta ve daha batı tarafında ve denge koruyucu biriydi. Fakat prens Selman, İran ve İsrail’de olduğu gibi şahin ve reformist biri. Suudi Arabistan’da çok ciddi değişiklikler yapıyor. Kadın haklarını vermeye kalkıyor ve burada bir devrim yapıyor. Ezber dışına çıkması batının tepkisini çekiyor. Arabistan’ın böyle kalması Batı’nın işine geliyor. Kral Selman önümüzdeki günlerde ölürse ve herkes ebediyete kavuşacak. Yerine geçecek kişi Prens Selman ve bunun şahin olduğu herkes tarafından biliniyor. Şahin tavrının Orta Doğu’da gerilimlere yol açacağı konuşuluyor.”

Jeopolitik risklerin petrol ve diğer emtia fiyatlarının artışı anlamına geleceğini dile getiren Geçer, şöyle söyledi:

Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı Ünlü ekonomist sıfır otomobil alacaklara önemli uyarılar yaptı

“Kısa vadede altında bir takım karakteristik yükselmeler olur. Fakat uzun vadede bir artış beklemeyin. Bu durum faiz artışları anlamına da gelebilir. Jeopolitik riskler faiz artışlarına sürdürebilir”.

Editör: Ali ARASLI