İsmetpaşa Caddesi’ndeki son çalışmayı değerlendiren Mimarlar Odası Uşak İl Temsilcisi Çağlar Samancı, söz konusu yatırımların kentin geneline yayılmasının daha doğru olacağını ve caddenin diğer sokakları ve meydanları baz alarak düzenlenmesini beklediklerini, fakat bunun sağlanmadığını dile getirdi.

ismetpaşa3

CADDEDEKİ SON DÜZENLEME İYİ VE FONKSİYONEL

Uşak’ta bir süre önce yenilenen İsmetpaşa Caddesi hakkında konuşan Mimarlar Odası Uşak İl Temsilcisi Çağlar Samancı, caddenin kent tarihi açısından önemli olduğunu belirtti. Caddenin son yıllarda sık sık düzenlendiğini belirten Samancı, “Son yapılan düzenleme iyi oldu ve fonksiyonel olarak görünüyor. Tabii İsmetpaşa Caddesi sık sık düzenlendi ve bu son düzenleme fonksiyonlar açısından daha iyi görünüyor. Burada bisiklet yolu yapılmaya çalışıldı. Bizim de görüşümüzü alarak modern bir yapı ortaya kondu” dedi.

ismetpaşa2

BU TÜR YATIRIMLARIN BÜTÜNSELLİK ARZ ETMESİ LAZIM

Belediyenin sivil toplum kuruluşlarının görüşünü almadığını belirten Samancı, “Burada sivil toplum kurumlarının genelinin görüşü alınmadı. Burası için bir yarışma yapılması gerekiyordu. Yapılan düzenleme genel bir kapsamı baz alıyordu. Ayrıca sadece caddedeki yürüyüş alanı değil Cumhuriyet Meydanı’na kadar kentin tüm dokusunu baz alacak bir çalışma ortaya konacaktı. Burada kısmi bir düzenleme yapıldığını görüyoruz. Bu tür yapımların şehrin her bölgesinde bir bütünsellik arz etmesi gerekiyor. Bu tür düzenlemeler yapılırken, bir yere bu çalışmaları yoğunlaştırmak yerine, kentin her bölgesine yayılması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

ismetpaşa1

TABANA ATILAN BETON İLERİSİ İÇİN SORUN OLABİLİR

“Burada alta beton atıldı ve amaç çökmeleri önlemekti. Bu tercih tabii konforlu ama altyapıdaki olası bir aksamada sorun” diyen Samancı, şöyle konuştu: “Burada bir rezerv altyapı çalışması olura, burası kırılır ve tekrar yapılmak zorunda kalınır. Bu durum da ister istemez emek, masraf ve yapılan dokunun zarar görmesi anlamına gelir”.

Uşak'ta sert rüzgarlar bekleniyor! Bu dönemde daha fazla dikkatli olun Uşak'ta sert rüzgarlar bekleniyor! Bu dönemde daha fazla dikkatli olun

ismetpaşa

MOTOSİKLETLERE KESİN BİR ÇÖZÜM OLMALI

Caddede çok fazla motosikletlinin bulunduğunu ve bunların yayaların güvenliği için tehlike arz ettiğini belirten Samancı, “Kentte trafikle ilgilenen tüm kurumların bu konuda ortak bir çalışma yapması lazım. Buradaki motosikletlilere bir çözüm bulmak şart. Aksi halde yayalara zarar veren durumlar olabilir” dedi.

Editör: Ali ARASLI