İYİ Parti, Cumhurbaşkanı aday belirleme sürecinde seçim sonuna kadar oturduğu 6'lı masadan bugün itibariyle kalktı. 

Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, 28 Mayıs itibariyle ittifakın bittiğini belirtti. Katıldığı bir TV programında konuşan Poyraz,  "28 Mayıs itibariyle seçim ittifakı bitmiştir" dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı da, şu anda ittifak yapmanın bir anlamı olmadığını bildirdi. Paçacı, "Şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değildir" ifadesini kullandı.

MERAL AKŞENER ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE MASADAN KALKIP TEKRAR OTURMAK ZORUNDA KALDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masanın adayının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmasının seçimi kaybettireceğini aday henüz belli değilken açıklamıştı. Akşener aday belirleme toplantısından bir önceki görüşmede, masadan kalkmış ve bu hamle muhalif kanatta yanlış yorumlanmıştı. Meral Akşener, o dönenmde Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunmuş, fakat bu çağrısı karşılık bulmamıştı. Akşener, masadan kalkması nedeniyle aldığı yoğun eleştirilerin ardından, tekrar masaya geri döndü ve kerhen de olsa Kılıçdaroğlu'nun adaylığına olur verdi. Gelinen süreçte Meral Akşener haklı çıkarken, Millet İttifakı Cumhurbaşkanlığını kazanamadığı gibi milletvekili sayısında da Cumhur İttifakı'nın gerisinde kaldı.  

Editör: Ali ARASLI