Meral Akşener, Cumhur İttifakına partisinin katılacağına dair iddialar hakkında konuştu. Akşener, şöyle söyledi:

“Ben her şehit haberinden sonra, Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanları taziye amaçlı ararım. Ben eski İçişleri Bakanıyım ve devletimiz için önemli bir hadisede bu tutumu edinmiş ve gereğini yaptım. Bunu da her zaman kamuoyuyla paylaştım. Anlayamadığım bir biçimde, Sayın Cumhurbaşkanını, Sayın Dışişleri Bakanını, Sayın İçişleri Bakanı ve Sayın Savunma Bakanını aradım. Sayın Savunma Bakanı geri dönmedi. Fakat Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sayın Hakan Fidan’la görüştüm ve bu konuda Meclis Grubumuz bir tutum aldı.”

Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor

Akşener, 9 şehit haberinden sonra tekrar aynı isimleri aradığını belirtti. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Hakan Fidan’ın kendisine geri dönüş yaptığını ifade etti. Milli Savunma Bakanı’nın kendine geri dönmediğini belirten Akşener, AK Parti’ye yanlamadığını söyledi.

Akşener, şöyle konuştu: “AK Parti’ye yanlasaydım, bizden seçilen, temayülde çıktığı için aday gösterilen ve seçimden sonra koşa koşa AK Parti’ye giden biri olmazdı. Aynı kişi Eskişehir’den de aday gösterilmezdi. Biliyorum Eskişehir halkı bu insanı seçmez”.

Editör: Ali ARASLI