Uşak AK Parti belediye başkan aday adaylarının psikolojisi Uşak AK Parti belediye başkan aday adaylarının psikolojisi

İYİ Parti’nin 3’üncü Uşak İl Kongresinde, tek listeyle başkanlığa tekrar aday olan Ayşegül Obalı, tekrar göreve seçilerek güven tazeledi. İYİ Parti’nin 3’üncü Olağan İl Kongresi, Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını eski Devlet Bakanı ve İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ahat Andican yaparken, kongreye CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, Mimarlar Odası Uşak İl Temsilcisi Çağlar Samancı, İYİ Parti’nin Uşak İl ve ilçe teşkilatlarında üye olan ve görev alan partililer katıldı.

Kongrenin açılışında, Andımız okundu ve daha sonra Divan Başkanlığı yapan Prof. Dr. Ahat Andican, bir konuşma yaptı. Konuşmasında İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan saldırıyı kınadığını belirterek başlayan Andican, Uşak’ta 6’lı masanın birleşenlerinin il başkanlarının ortak akıl birliği ile çalışmasını istedi.

Andican, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, ülkemize çok büyük zararlar veriyor. Şu anda ekonomide yaşanan sorunlar ortada. İnsanlar karınlarını doyuramıyor, çocuklar yeterince beslenemiyor. Bunun sebebi, yanlış ekonomi politikalarıdır. Yanlış politikaların temelinde de Cumhurbaşkanlığı hükümeti sistemi var. Bu sistemin değişmesi için Uşak’taki 6’lı masa bileşenlerine çok büyük iş düşüyor” dedi.

Andican’ın konuşmasının ardından kongre divanı kuruldu ve daha sonra kongreyle ilgili işlemler başladı. Kongrede tek listeyle aday olan Ayşegül Obalı, kısa bir süre önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den aldığı görevi için güven tazeledi. Obalı, İsveç’te meydana gelen Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçak saldırıyı da kınadı.