Uşak’ta bir süredir merakla beklenen İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı büyük ölçüde belli oldu.

İYİ Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde yaklaşık 1000 oy seçimi kıl payı kaçıran adayı Muhammet Gür’ün adaylığı üzerinde uzlaşıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Muhammet Gür’ün aday olmasını istediği öğrenildi. Muhammet Gür’ün İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve teşkilat mensuplarının kendisine yönelik beklentisi nedeniyle aday olmaya sıcak baktığı belirtildi.

MERAL AKŞENER, UŞAK’A GELECEK

İYİ Partili Muhammet Gür’ün AK Parti karşısında en güçlü aday olacağı düşünülüyor. Son seçimlerdeki matematik nedeniyle de bu düşünce tabanda da yaygın bir şekilde konuşuluyor. Muhammet Gür’ün adaylığını Genel Başkan Meral Akşener’in 16 Aralık 2023 günü, Uşak’ta ilan etmesi bekleniyor. Muhammet Gür, 14 Mayıs seçimlerinde de Uşak özelinde milletvekili seçilmişti ve yurtdışı oylarla seçimi kıl payı kaçırmıştı.

muhammet gür

2019 SEÇİMİNDE CHP'DEN DE CİDDİ OY ALMIŞTI!

Muhammet Gür, siyasete MHP’de başlamıştı. 1999-2004 ve 2009-2014 döneminde Uşak Belediye Başkanı olan Ali Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Muhammet Gür, 2019 yerel seçiminde İYİ Parti’den belediye başkan adayı olmuş ve CHP’li seçmenden de oy almıştı.

Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok! Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok!

HABER: ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI