İzmir, Kadıköy ve benzeri noktalardaki solculuğun gerçek solculuk olmadığını belirten Aysever, garip bir Atatürkçü yaklaşım ortaya konduğunu kaydetti. Gazeteci Aysever, Özgür Özel’in Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu konusunda yardım istediğini de aktardı.

Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü! Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü!

Gazeteci Enver Aysever, Özgür Özel’ın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’ndan kurtulmak için yardım istediğini söyledi. Enver Aysever’in bu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Bunu her yerde ispat edeceğini belirten gazeteci Aysever, şöyle konuştu: “Özgür Özel, Ekrem beyin parti kültürünü bilmediğini ve pişman olduğunu söylüyor. Kime diyor Kemal Kılıçdaroğlu’na… Ve diyor ki lütfen beni kurtarın. Ekrem İmamoğlu bilek güreşi yapacaklarını biliyor. Tunç’a gücü yetti ve İzmir’de O’nu ham yaptı gitti”.

İZMİR SOLCU DEĞİL SAĞCIDIR

İzmir'de Adnan Menderes'in adının havalimanına verildiğini söyleyen Aysever, şöyle konuştu: “Kadköy, İzmir’in tamamı ve bu gibi yerler solcu falan değil. Buraların kafasında garip bir Atatürkçülük var. Buralar solcu falan değil, buralar sağcıdır. İzmir’deki solculuk ve Atatürkçülük kafatasçılığa kadar gidebilir. İzmir sağcıdır ve pişmaniye gibiler (Uğur Dündar’ı kast ediyor) İzmir’i solcu gibi gösterir. Buralarda yoksullar mı var? 

Biz bunlara, bir tarafı ulusalcı, bir tarafı laik ama anti emperyalist karakteri olmayanlar diyoruz. Laik olmadıkları için Erdoğan’a oy vermiyorlar ve Baykal CHP’sine oy veriyorlar. İzmir solcu mu değil. İzmir halkı kadar çalışan ve işçi kesimi olsa Türkiye’de yer yerinden oynar.”

Editör: Ali ARASLI