Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirdiği gençlik kampı başvuruları başladı. 2002’den bu yana yüzbinlerce gencin katılım sağladığı kamplara katılım için son başvuru tarihi 7 Haziran 2024 olarak belirlendi.

250 gencin kamplara katılacağı belirtilirken, başvuru süreci hakkında da bilgiler paylaşıldı. Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bünyesindeki stadyumun yanındaki Uşak Gençlik Merkezi ve Kırık Minare’deki Tekeşoğlu Gençlik Merkezi’nde konuyla ilgili daha detaylı bilgilendirme yapılıyor.

Konuyla İlgili Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından da bir bilgilendirme notu paylaşıldı. Buna göre; Gençlik Kampları, 35 farklı ilimizde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında hizmet veriyor.

Adil Özdemir, Kurban Bayramı'nın dayanışma ve paylaşmak için önemine vurgu yaptı Adil Özdemir, Kurban Bayramı'nın dayanışma ve paylaşmak için önemine vurgu yaptı

Gençlik kampları için şu bilgiler yer alıyor;

“Gençlik kampları, kamp sorumluları ve gönüllü kamp liderleri koordinasyonunda, gençler arasında pozitif rekabet duygusunun geliştirilmesi ve serbest zamanlarının etkin değerlendirilmesinde rekreasyon alanları inşa etmek üzere eğlence, macera, adrenalin dolu etkinlikler ve aktivitelerle donatılmıştır. Gençlik Kampları, zaman yönetimi, planlama, uygulama ve temel yaşam becerileri gibi yetkinlik alanlarının genişlemesine destek olmak, toplum hayatına adaptasyonda bireysel ödev ve sorumluluklara dair bilinç edinilmesine yönelik istasyon eğitimleriyle de zenginleştirilmiştir”.

Editör: Ali ARASLI