Uşak Belediyesi, uygun fiyata hizmet verecek Atapark’taki tesislere benzer yeni bir mekanı açtı. Karaağaç göleti kenarında 4 kişilik bir aile çay-tost parasına serpme kahvaltı yapabilecek… Tesis, İstanbul'da Rumeli Hisarı'nın bulunduğu bölgedeki kahvaltı salonlarını andırıyor. 

Uşak Belediyesi Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’ndeki kafe ve restoranı hizmete açtı. Uşak Belediyesi’nin Atapark’taki mekanı gibi çalışacak olan tesisin açılışını Belediye Başkanı Mehmet Çakın yaptı. Başkan Çakın, Karaağaç köyünün belediyeye bağlanmasıyla bölgeye yeni yatırımların gittiğini ifade etti. Burada sağlıklı bir yapılaşma için piknik alanı, seyir terası, kamp alanı, tuvalet ve mescid inşa ettiklerini belirten Başkan Çakın, yatırımların süreceğini belirtti.

Kavaltı Mekan13

250 METREKARELİK KAPALI ALANI VAR

Uşak Belediyesi aracılığıyla çalıştırılacak olan tesisin toplam büyüklüğünün 250 metrekare olduğu belirtildi. Tesisteki masalar ve sandalyeler özel ahşaplardan seçildi. Burada gölet kenarında kahvaltı yapılabilecek ve günün her saatinde yemek servisi de olacak. Tesis, ilk bakıldığında akıllara İstanbul Rumeli Hisarı’ndaki salaş kahvaltı mekanlarını çağrıştırıyor. Tesiste 1 kişi 100 TL’ye kahvaltı yapabiliyor.

Kahvaltı Mekan1

Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok! Banaz Devlet Hastanesi'nde şeker ölçümü için pil dahi yok!

Bunun dışında 2 kişilik serpme kahvaltı 260 TL’ye tekabül ediyor. Eğer 4 kişi kahvaltı yapacaksa kişi başı ilave 30 TL’yle 320 TL’ye geliyor. 4 kişilik bir aile tost çay parasına burada kahvaltı yapabilir. Fiyatlardaki uygunluk hakkında da konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şöyle söyledi:

“Uşak Belediyesi Sosyal Tesisleri; kalitesi, lezzetli yemekleri ve uygun fiyatlarıyla Türkiye’ye örnek olacak nitelikte.”
 

Kavaltı Mekan12

Editör: Ali ARASLI