Ege Bölgesi'nde yoğun fırtına bekleniyor! Yolculuk yapacaklar dikkat! Ege Bölgesi'nde yoğun fırtına bekleniyor! Yolculuk yapacaklar dikkat!

BBP MKYK Üyesi Uğur Karaca, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Uğur Karaca, " Türk Milleti'nin, her çağda güçlü, kaim ve muzaffer olarak var olmasının sırrı, sahip olduğu güçlü devlet geleneğidir. Tarihinin çeşitli kesitlerinde, Türk Milleti'nin yaşadığı zorlukları, acıları hatırladığımızda bu şartların hep devlet geleneği ve otoritesinin zaafa düştüğü dönemlerde yaşandığına şahit oluruz. Evet, sarsıldığımız zamanlar oldu ama 15 Temmuz'da da öncekiler gibi 'Milletin istiklalini yine milletim azmi ve kararı kurtaracaktır' dedik ve yolumuza devam ettik" dedi.

Karaca, 15 Temmuz'un küresel bir kumpas olduğunu belirterek, " 15 Temmuz, küresel emperyalizmin yaşadığımız toprakların, milletimize ait değerlerini yağmalamak için piyonları aracılığıyla yaptığı ve yine milletimiz tarafından bertaraf edilen operasyonlardan biridir. Yaşadığımız coğrafyada, hür ve bağımsız olmamızın yegâne yolunun güçlü olmamız, bunun da ancak milletimizin ortak değerleri etrafında birlik olmamız olduğunu hatırlatıyor, şehitlerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyorum" diye konuştu.