Uşak Üniversitesi’ni korsanlara karşı koruyan uzmana, bir teşekkürü dahi çok gördüler Uşak Üniversitesi’ni korsanlara karşı koruyan uzmana, bir teşekkürü dahi çok gördüler

Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Bilal Kara, Uşak’taki okulları ziyaret ediyor. Köylerde ve Merkez’de bulunan okullara giden sendika yönetimi sorunları yerinde dinliyor.

Eğitim Bir Sen Uşak Şubesi, okul ziyaretleri yaparak öğretmenlerin sorunlarını dinliyor. Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Bilal Kara, önceki hafta Karakuyu ve Derbent köylerindeki okulları ziyaret etti. Bu hafta da Merkez’de bulunan Malkoçoğlu ve Mehmet Emin Hoşgör Ortaokullarını ziyaret eden Bilal Kara, burada kentteki eğitim sorunları hakkında bilgiler aldı. Öğretmenlerin genel olarak talep ve beklentilerini dinleyen Bilal Kara, yaşanan sorunları şube ve genel merkez nezdinde takip ettiklerini aktardı.

Mehmet Emin Hoşgör1

Sendikal çalışmaların sadece üyelerin maaş ve benzeri sorunlarıyla ilgili olmadığını belirten Kara, şöyle söyledi:

“Öğretmenlerimizin ve eğitim alanındaki tüm çalışanlarımızın sorunlarını takip ediyoruz. İlimiz Uşak’ta görev yapan ve bizim üyemiz olsun veya olmasın tüm eğitim çalışanlarının derdi, bizim derdimizdir. Bu bağlamda okul ziyaretlerimiz devam ediyor. Önceki hafta Derbent ve Karakuyu köyümüzdeki okullarımızı ziyaret ettik. Burada ilk ve orta seviyesinde verilen eğitimlerle ilgili de bilgiler aldık. Bu hafta da Malkoçoğlu ve Mehmet Emin Hoşgör Ortaokullarımızdaki öğretmenlerimizle buluştuk. Sorunlarını ve taleplerini dinledik. Eğitim Bir Sen Uşak Şubesi olarak, öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda çalışması ve yaşam kalitelerinin yükselmesi için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz”.

Mehmet Emin Hoşör

Kara, önümüzdeki günlerde okulların ara tatile gireceğini ve tatil sürecinde de sendikal çalışmaları devam ettireceklerini ifade etti.

Editör: Ali ARASLI