10’uncu yıl Marşı’nı yeniden yorumlayan Kenan Doğulu, Cumhuriyet’in 100. Yılı için de marş besteledi. Gazeteci Fatih Altaylı’nın youtube kanalında konuşan Kenan Doğulu, 100. Yıl Marşı’nın sözlerinden bazı kesitler verdi. 100. Yıl Marşı’nda hangi sözlerin olduğuna dair konuşan Kenan Doğulu, 27 Ekim 2023 Cuma günü, yayında olacağını kaydetti.

Kenan Doğulu, 100. Yıl Marşı’nı nasıl bestelediğini, Fatih Altaylı’ya ‘Teke Tek Özel’de anlattı.

10. Yıl Marşı’nı tekrar yorumlamasıyla birlikte 100. Yıl Marşı beklentisi doğduğunu belirten Doğulu, şöyle söyledi:

“100’üncü Yıl Marşı için bir beklenti vardı. Sokakta karşılaştığım polis memuru, yoldaki bir hayran ve eşimden dostumdan aldığım mesajlar buydu. 100. Yıl Marşı yapman lazım hep aklımın kenarındaydı. Son zamanlarda pek de içimden gelen bir şey de değildi. Acaba nasıl yazabilirim, marş gibi olması lazım. Şarkıyı kovalamak değil, bazen gelir o. Bir sabah melodisi ve sözleri aklıma geldi. Benim tekrar ateşlenmemin sebebi, 7-8 yıldır büyükşehir konserleriyle geçirdik.”

Devlet Başkanlarına hediye edilen Uşak halısı için önemli bir çalışma Devlet Başkanlarına hediye edilen Uşak halısı için önemli bir çalışma

Kenan Doğulu, 100. Yıl Marşı’nı İzmir Gündoğdu’da söyleyecek

Doğulu, İzmir konseri için şöyle devam etti:

“29 Ekim’de hep 10’uncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı da söylüyordum. Benim Gündoğdu meydanında marşı söylemek aklımdaydı.

İzmirlilerle bunu söylemek istedim. İzmir’in 2023 yılında bize teklif edeceğini umarak.

Yıllarca ben İzmir’de konser verdim. O günden beri ben 100. Yılda ne yapmalıyım diye düşündüm. Konseri nasıl yapacağız diye bir soru oldu aklımda. 10. Yıl Marşı’yla tek olmaz. 100. Yıl Marşı Aklıma geldi. Merhaba

Güzellikler Yılı diye başlıyor. Kardeşlik ve Barış’a vurgu yapılıyor. Daha önceki yıllarda nelerin yapıldığı vardı. Bunda gençler huzurlu, anneler mutlu olmalı gibi sözler var. İkinci yüzyıla işaret eden bir marş oldu.”

100. Yıl Marşı Umuda yazılmış bir şarkı

Doğulu, 100. Yıl Marşı’ndan bazı sözler de paylaştı.

“100. Yıl Marşı Umuda yazılmış bir şarkı” diyen Kenan Doğulu,

“Bütün İzmirlileri konsere bekliyorum. 100. Yıl Marşı 27  Ekim 2023’te çıkacak. Müzik platformları 27’sinde yayınlayacaklar. Kültür Bakanlığı’nın da destekleri var. İzmir’de bir konser vereceğiz. Tabii dünya karıştı ve her hangi bir aksilik olmazsa. Başka ülkelerde savaşlar var. İnşallah bir aksilik olmaz ve kutlamalar devam eder. Konser parasız ve halka açık bir konser. Orada 30 şarkı da söyleyeceğim. Tek şarkılık bir konser değil.”

Kenan Doğulu'nun İzmir'de vereceği 100. Yıl Konserine Uşak'tan da katılım olması bekleniyor. Uşaklı vatandaların bir bölümü konser için 2,5 saatlik bir yolu gidebilirler. Öte yandan 10. Yıl Marşı kadar değerli olan bir eser de Uşak'ta çekilen Cumhuriyeti böyle kazandık fotoğrafı. Kenan Doğulu'nun 100. Yıl Marşı klibinde Uşak'ta çekilen fotoğrafa yer verilip verilmediğini hep birlikte göreceğiz.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

UŞAK'IN HABER SİTESİ UŞAK PORT!