koray akgün1CHP Uşak il binasında yapılan basın açıklamasına; Milletvekili Ali Karaoba, CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ve parti yöneticileri katıldı.

AK Parti Hükümeti bileşenlerinin halkın gündeminden kopuk olduğunu ve vatandaşın artan hayat pahalılığı karşısında ezildiğini belirten CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ÖTV’yi artıma yetkisini ilk olarak benzin ve motorin gibi temel akaryakıt mamullerinde kullandığını kaydetti.

Yalım'ın çalışanları suçladığı fotoğraf krizinde son durum: Erdoğan'ın yerine Özgür Özel kondu Yalım'ın çalışanları suçladığı fotoğraf krizinde son durum: Erdoğan'ın yerine Özgür Özel kondu

Vatandaşa çay kaşığıyla verildiğini ve kepçeyle alındığını söyleyen Koray Akgün, “Erdoğan, ÖTV'yi arttırma yetkisini ilk olarak akaryakıtta kullandı. Bir gece yarısı operasyonuyla akaryakıt 6 TL zamlandı. Şimdi bu zam, iğneden ipliğe her şeye misliyle yansıyacak. Enflasyon daha da coşacak. Çakma ekonomist, bozduğu ekonomiyi memura, işçiye, emekliye, vatandaşa yüklediği vergiler ve zamlarla düzeltmeye çalışıyor. Millete çay kaşığıyla verdiğini kepçeyle alıyor. 85 milyonu 5'li çetelere mahkûm ediyor. Kasası boşalmış, rezervleri erimiş, parasının değeri kalmamış, eşitlik liginde küme düşmüş bir ülkeye dönüştürüldük” dedi.

koray akgün-2

Roma’yı yakan İmparator Neron’a vurgu yapan Akgün, “Bu zulüm karşısında ezilen vatandaşlarımıza sesleniyoruz: bu yangını kimin çıkardığını biliyoruz. Türkiye'yi Neron'dan kurtaracak, yangını söndürecek olan parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Biz halkın partisiyiz. Saray ile halk arasındaki duvarı biz kaldıracağız. Halkın iktidarını biz kuracağız” diye konuştu. 

Editör: Ali ARASLI