Ekonomist Selçuk Geçer, kripto paralar için düğmeye basıldığını bir kez daha öne sürdü. ‘Düğmeye basıldı uyarıyorum önce 45, sonra 65’ başlıklı bir video yayınlayan Geçer, FED’in kararını yorumladı.

FED’in son 2 faiz kararını değerlendiren Geçer, şu yorumu yaptı:

“Bu saatten sonra ufuk ufak para artacak. Konut fiyatlarında çok ciddi bir yükseliş göreceğiz” dedi. Geçer 2024’ün ilk çeyreğine işaret etti. Geçer, FED ve AB tarafından işlerin terse döndüğünü kaydetti.

Geçer, pozitif faiz ortamının ABD ve AB’de olduğunu aktardı. FED’in uyguladığı politika faizine de gerek kalmadığını anlatan Geçer, şöyle dedi:

“FED’in politikası olmadan, piyasa kendisi bir sıkı politika izliyor. FED ve AB bizim faiz artırmamıza gerek yok diyor.”

 Geçer, şöyle konuştu:

Uşak'tan 3 firmaya ihracatın yıldızları ödülü Uşak'tan 3 firmaya ihracatın yıldızları ödülü

“Bitcoin’de bundan sonraki süreç yükseliş gibi. İlk seviye 45 bin dolar gibi ve sonraki seviye 65 bin dolar gibi. Artık 65 bin dolar zirve değil. 65 bin doların üzerinden çok sular aktı. Buraya yapılan yatırımlar fısıltı gazetesi buradaki 65 bin seviyesinin önümüzdeki yıl karşılığı 100 bin dolar olacak. 100 bin doları kıran Bitcoin 165 bin dolar seviyesine gidebilir. Bu küçük yatırımcı için uzun vadeli bir fırsat olabilir”. Bu bir yatırım tavsiyesi değil. 1700 dolar olan ethereum 20 – 25 bin dolar seviyesine gider".

YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Editör: Ali ARASLI