Uşak Belediye Meclis Üyesi adayı CHP’li Kudret Yörük’ün bugün yaptığı paylaşıma yorumlar yapıldı. Yapılan eleştirilere yanıt veren Kudret Yörük, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’a bir kez daha yüklendi. Kudret Yörük, Özkan Yalım’ın 2 gündür CHP İl Başkanı Sevinç Yazgan’ın telefonlarına yanıt vermediğini öne sürdü. Yörük, “Daha dün AKP’den istifa edip gelenlere, müdürlük ve iş alımı yapmak” diyerek Yalım’a yüklendi.

20 GÜNDE BUNLAR OLDUYSA 5 YILI DÜŞÜNEMİYORUM

Kudret Yörük, şu ifadeleri kullandı: “Devrimcilik bizim ruhumuzda var. Biz ilk önce çuvaldızı kendimize batiralım ki , bir 35 yıl daha beklemesin çocuklar... biz zaten göremeyiz de. Bir kişinin egosu partiye ne kadar zarar verdiğini zaman bize hep gösterdi ve hesabı hep CHP ödedi ve ağır ödedi sizler bilirsiniz. 1989-1994 de shp zamanın da hatırlayanlar bilir bir İSKİ çıktı parti taban yaptı. Bu partinin evlatları 35 yıldır bekliyor ve de % 90 liyakatli... Şimdi madem öyle bi kac tane madde yazayım 20 günde neler oldu... 20 günde bunlar oldu ise 5 yılı düşünemiyorum.” 

Maddeler halinde gördüklerini sıralayan Yörük, şu iddialarda bulundu:

Kudret Yörük

AKP’DEN İSTİFA EDENLERE MÜDÜRLÜK VERDİLER

“O dönemin imar müdürü şu an başkan yardımcısı. Çağlar Samancı'ya kızarım şahsen, ama kendisini de severim... Dost sevdiğine kızar. O gibi kaliteli birisi dururken ve 1000 kişi önünde kendisine söz verilmişken...  Belediye meclis üyeleri de dahil, örgütün bilgisi olmadan komisyon kurup cadı avına çıkmak... Daha dün AKP’den istifa edip gelenlere, müdürlük ve iş alımı yapmak.”

CHP’YE 8000 ÜYE YAPIP İSTEDİĞİMİ YAPTIRACAĞIM GİBİ SÖZLER!

Özgür Özel, değiştirdiği imajıyla Uşak halkının karşısına çıkacak Özgür Özel, değiştirdiği imajıyla Uşak halkının karşısına çıkacak

“Partiye 8000 üye yapıp il ve ilçe yönetimini de ele geçirip istediğimi yapacağım ve yaptıracağım gibi sözler sarf etmek...” diyen Yörük, şöyle devam etti: “İl başkanının 2 gündür arayıp görüşmemiz lazım demesine daha geri bile dönüş yapmamak. İl genel meclisi seçimlerine müdahil olup taraf olmak ve oranın anahtarını da ben alacağım demek. Seçim öncesi yapılan masrafları seçim sonrası ile birleştirmeye çalışmak. Şu an ki belediye meclis üyelerinin 4-5 tanesi galiz küfür ediyor kendisine neden acaba 20 günde... Parti bayramlaşmasın da parti binasında örgüte nota vermek haaaa müzik notası değil tabi... Vallahi daha yazsam 20 madde daha var.”

Editör: Ali ARASLI