Diken Ankara Temsilcisi Altan Sancar, CHP’de hareketli günler yaşandığını ifade etti. Halk TV’ye konuşan Altan Sancar, Ekrem İmamoğlu’nun uzun bir yolculuğa başlayacağını ve bunun CHP’de emarelerinin görüleceğini ifade etti.

Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor Uşak CHP'de İl ve İl Gençlik Kolları Örgütleri, Hacer Kareket'i destekliyor

Sancar, ne adayın ne de Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yıpranmasına izin verilmeden bu sürecin devam ettiğini belirterek, “İktidarda bir birlerine girdiler gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bugün aldığımız duyumlar bunun tersi olduğunu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir denge politikası güdeceğini öngördüğü ifade edildi. Kurultay’ın ne zaman olacağı da tartışma konusu. Seçim sonrası duygusal bir atmosferden geçiliyor. Kamuoyu bir aksiyon bekliyor. CHP’yi yönetmek, Türkiye’yi yönetmek kadar zor olsa gerek. Çok farklı gruplar ve herkesten bir parça CHP’de temsil ediliyordur” dedi.

SELVİ: İSTİFA ETMEYECEK

Öte yandan Hürriyet Yazarı ve AK Parti'ye yakın isim Abdülkadir Selvi de şu kulisi paylaşmıştı. Dünkü köşesinde şu ifadeleri kullandı:

CHP yönetimi Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığını tartışmaya açmamaya çalışıyor. “Kılıçdaroğlu, başarısız değil, tam aksine başarılı. CHP adayı olarak yüzde 48 oranında oy aldı. 1977 seçimlerinde yüzde 42 oy alan Ecevit’ten dahi yüksek oyu almayı başardı” tezini savunuyorlar. Ecevit yüzde 42 oyu sadece CHP olarak almıştı. Kılıçdaroğlu’nun aldığı oyun içinde İYİ Parti’nin, HDP’nin, 6’lı İttifak’ın üyesi Saadet, DEVA, Gelecek ve Demokrat Parti ile Ümit Özdağ’ın oyları var. Ecevit yüzde 42 oy aldıktan sonra hükümet kurmuştu. O nedenle kıyaslanmaz. CHP yüzde 48 oy almadı, yüzde 25 oy alabildi. Ama bu Kılıçdaroğlu ekibinin eğilimini yansıtması açısından ilginçti.

Kılıçdaroğlu, istifa etmeyecek. Seçim gecesi yaptığı konuşmada “Yürüyüşümüz sürüyor. Ayaktayız ve buradayız” diyerek istifa etmeyeceği sinyalini vermişti. Seçimi kaybeden değil, zafer kazanmış bir lider gibi konuşmuştu.

Editör: Ali ARASLI