Uşak Şehiriçi Kamyonetçiler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Süleyman Kırdan, mübarek Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj verdi. Kurban Bayramı’nın paylaşma ve dayanışma dönemi olduğunu belirten Süleyman Kırdan, bayramın ilk gününe denk gelen Babalar Günü’nü de tebrik etti.

Sevgi, huzur ve bereket dolu bir Kurban Bayramı’na daha kavuşulduğunu belirten Süleyman Kırdan, dargınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini ve bayramın barışma için bir vesile olduğunu kaydetti.

Kırdan, şöyle konuştu: “Mübarek Kurban Bayramını idrak ediyoruz ve Rabbimize şükürler olsun ki bu bayramda da millet olarak birlik ve bütünlük içindeyiz. Kurban Bayramı, paylaşmanın ve dayanışmanın en önemli sembollerinden biridir. Bayramda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişi ve aileler mutlaka hatırlanmalıdır. Bugüne kadar ihtiyacı olan herkesin yanında olan milletimiz ve ümmetimiz, bu bayramda da aynı duyarlılık ve bilinçle hareket edecektir. Kurban Bayramı vesilesiyle dargınlıkları ve küslüğü bir kenara bırakıp affetmeyi, barışmayı ve tüm güzel duyguların kalplerimize hakim olmasını diliyorum. İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor ve birlik ve beraberliğimizin her daim sürmesini temenni ediyorum.”

Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı

Kırdan, Kurban Bayramı nedeniyle şehirler arası seyahat eden vatandaşlara da uyarılarda bulundu. Bayramlarda yoğun trafiğin oluştuğunu dile getiren Kırdan, sürücülerin hız ve diğer kurallara uymasını önerdi. Kırdan, “Gideceğimiz yere geç gitmenin hiçbir zararı olmaz. Ama aşırı hız ve diğer nedenlerde yapılan kazalar ise telafisi mümkün olmayan durumlara yol açar. Sevdiklerimizi düşünelim ve onlar için lütfen dikkatli olalım” dedi. 

Editör: Ali ARASLI