Kurtlar Vadisi’nin Erdal Kömürcü’sünü canlandıran başarılı aktör ve seslendirme sanatçısı Sefa Zengin, yaşadığı ilginç anıları anlattı. Kim Seslendirdi isimli youtube kanalına konuşan Sefa Zengin, dizide en sevdiği karakterin Memati olduğunu ve Osman Sınav’ın kendisinin haberi olmadan aldığı ücrete zam yaptığını anlattı. Zam aldığından habersiz olduğu için muhasebeye fazla parayı vermek için giden Sefa Zengin’in anlattıkları, “Oyunculuğu kadar, kişiliği de kaliteli” dedirtti.

İşte Sefa Zengin’in oyunculuk ve hayatla ilgili anlattığı dikkat çeken anılar:

Kızıl Goncalar'ın Cüneydi kimdir veya Mert Yazıcıoğlu kimdir Kızıl Goncalar'ın Cüneydi kimdir veya Mert Yazıcıoğlu kimdir

EN SEVDİĞİM KARAKTER MEMATİ’YDİ

Sefa Zengin, “En sevdiğim karakter Memati’ydi ve Gürkan çok iyi bir aktördür ve benim konservatuar arkadaşım. Ne kadar yetenekli biri olduğunu kendi gözlerimle görmüş biriyim. Memati çok sert ve derinlikli zor bir roldür ve rolün üstünden iyi geldi.  Memati karakterini canlandıran Gürkan çok naif biridir ama böyle bir rolü sevdirmek kolay değildir. İkinci karakter de Laz Ziya’ydı ve bunu İstem ağabeyden iyi oynayacak adam yok. Her bir karakter kendine özgüydü, Kılıç rolünde Atilla Olgaç harikaydı ve muazzam bir sese takiptir. Tarık Ünlü, Baykal Saran, Zafer Ergin ve bunlar sahneyi çok doldurur. Zekai Müftüoğlu, Senmöz Atasoy, Haldun Boysan vardı” dedi.

OSMAN SINAV ALDIĞI PARAYA ZAM YAPTI, FAZLA PARA VERİLDİĞİNİ SANIP İADE ETMEK İSTEDİ

“Erdal Kömürcü devam edecek miydi?” sorusuna yanıt veren Sefa Zengin, “Ben hiç para konuşmadan girdim ve Osman Sınav vardı ve sevgili dostum Hülya teklifi getirmişti. Biz ödemeleri muhasebeye gideriz ve zarfı alır çıkarız. Osman Sınav’ın ödemeleri çok düzenlidir ve bir gün zarfı almak için gittim ve zarf kalın ve epey şişik. Baktım fazla para var ve muhasebeye döndüm. Dedim ki ödemeyi fazla yaptınız, bana hayır Osman Hoca öyle istedi dediler. Osman Hoca, 5’inci bölümde ben hiçbir talepte bulunmadan aldığım kaşeye zam yapmış. Öylesine incelikli ve düşünceli biriydi ve bana ömrüm boyu unutulmayacak bir karakteri armağan etti. Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener, sanırım ki yazınca büyük keyif alıyorlardı. Benle konuşunca lan senden nefret ediyoruz diyorlardı” ifadesini kullandı.

TAKSİYE BİNDİ, TAKSİCİYİ “İYİKİ ÖLDÜN LAN SEN” DEDİ

Sefa Zengin, “Pazarda falan reaksiyon oluyordu, komik gelen şeyler oluyordu. Beni İstiklal Caddesi’nde herkesin içinde kovaladılar. Alanya’da bir hanımefendi, yazın tatilde beni sahilde şemsiyle kovaladı ve öldüreceğim seni dedi. Ankara’da taksiye bindim ve oturdum, taksici dikiz aynasından bakıp arkasına dönüp, iyi ki öldün lan sen dedi. Kuruyemişçiye girdim ve Kurtlar Vadisi oynanıyordu ve bana baktı ekrana baktı. O şaşkınlık içinde öfke dalgası geçti ve bana Erdal bey hoşgeldiniz dedi. Çok bilinen bir karakterle böyle şeyler olması normal” dedi.

Editör: Ali ARASLI