Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok! Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok!

Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmadan motorin ve benzinin ardından LPG de etkilendi. Son dönemlerde global petrol piyasasındaki gelişmeler ve ithalat nedeniyle, motorin fiyatlarında artışlar ve düşüşler peş peşe geldi. Benzine de dün 0,79 kuruşluk bir indirim yapıldı. Bir süredir LPG fiyatlarındaki durağanlık bugün yapılan zamla son buldu. LPG’ye 0,39 kuruş zam yapıldı ve Uşak’ta litre fiyatı 20,50 TL seviyesine yükseldi.  Uşak, Afyonkarahisar, Muğla, İzmir, Aydın ve Manisa gibi illerde LPG eşdeğer seviyede seyrediyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz akaryakıt sektörü kaynakları, bugün itibariyle zammın pompaya yansıdığını ifade etti. Uşak’taki akaryakıt sektörü kaynakları, “Cuma gününden geçerli olmak üzere otogaz grubuna 39 kuruş zam yaptık. Rakam pompaya bugün itibariyle yansıdı. Akaryakıt fiyatlarındaki dalgalanmanın sebebi küresel bazda petrol piyasasındaki gelişmelere bağlıdır. Üst kuruluştan aldığımız direktife göre bizle fiyat güncellemesi yapmak zorundayız” ifadesini kullandı.
Öte yandan motorin fiyatları geçtiğimiz günlerde 2,5 TL civarında arttı ve sonrasında peş peşe 2 indirim alarak tekrar 43 TL seviyelerine geriledi. Motorindeki artış ve düşüşün ithalattan kaynakladığı aktarıldı. Benzinde Türkiye genelinde üretim yeterli olduğu için fiyatların çok oynamadığı bildirildi. 
Uşak’taki güncel akaryakıt fiyatları şöyle:
Benzin: 41,50 TL
Motorin: 43,10 TL
LPG: 20,50

Editör: Ali ARASLI