Kurtlar Vadisi’nde Oktay Kaynarca’nın oynadığı Çakır’ın adını alan renkli gözlü at, Uşak’a geldi. Uşak Belediyesi Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yeni bir üye katıldı. Gözleri masmavi olan ve Aydın’dan gelen Pony cinsi erkek atın adı dikkat çekti. Gözlerinden dolayı ‘Çakır’  ismi verilen 9 yaşındaki at, güzel gözleriyle görenlerin dikkatini çekti. Atın gözlerinin masmavi olması, sanki lens takılmış izlenimi veriyor. Bu tür göz anomalisi olan atlar, olabiliyor. Çakır’ın güzel gözleri, merkeze ziyareti artıracak gibi görünüyor.

Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı Uşak'ta kavurucu sıcaklar görülecek! İşte beklenen hava sıcaklığı

Çakır At1

ZAMAN ZAMAN BU TÜR ATLAR DOĞABİLİYOR

Öte yandan zaman zaman bu tür atlar dünyaya gelebiliyor. Daha önce Türkiye’nin bazı illerinde renkli gözlü doğan taylarla ilgili çok sayıda haberler çıktı. Uşak’a gelen Çakır da bu türlerden biri.

Çakır At

ÇOCUKLAR BURADA KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRİYOR

Uşak Belediyesi’nin uhdesinde faaliyet gösteren merkeze çocuklar çok fazla ilgi gösteriyor. Uşak Belediyesi Atlı Spor Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne giden çocuklar, burada ücretsiz olarak ata binebiliyor. At binişleri mesai saatleri içinde yapılıyor. Aynı zamanda merkezde, binicilik, atlı cirit ve okçuluk gibi faaliyetlerde de bulunuyor.

Editör: Ali ARASLI