Uşak Belediye Başkanı seçilen CHP’li Özkan Yalım ve meclis üyeleri, bugün 2023 yılının faaliyet raporunu oylamaya sundu. Önceki dönem Başkan Mehmet Çakın ve ekibi için kritik bir önem taşıyan rapor, nitelikli çoğunlukla geçti ve yargı yoluna gerek duyulmadı. Uşak Belediye Meclisi, 31 Mart’ta göreve gelen Özkan Yalım’ın başkanlığında toplandı. Toplantıda 2023 yılının faaliyet raporu gündeme alındı. Bir süre önce İYİ Parti’den CHP’ye geçen ve bu dönemde 1. Başkan Vekili olan Tolga Pirinçci, oylamada başkanın makamına geçti.

ÖZKAN YALIM, OYLAMA SIRASINDA TELEFON GELDİĞİ İÇİN DIŞARI ÇIKTI

Özgür Özel, değiştirdiği imajıyla Uşak halkının karşısına çıkacak Özgür Özel, değiştirdiği imajıyla Uşak halkının karşısına çıkacak

Nitelikli çoğunluğun aradığı oylamada, dünden beri 1 oy arayan CHP’liler nitelikli çoğunluğu sağlayamadı. İYİ Parti’nin de ret oyu verdiği faaliyet raporu oylandığı sırada, Başkan Yalım, telefon geldiği için dışarı çıktı. Yalım’ın kritik oylamada dışarı çıkması dikkat çekerken, AK Parti ve MHP’li üyelerin oylarıyla nitelikli çoğunluk sağlandı. Nitelikli çoğunluk sağlandığı için önceki dönemde görev yapan Başkan Mehmet Çakın ve ekibi güven oyu almış oldu. Bu nedenle, önceki dönemle ilgili bakanlığa sevk yolu kapatılmış oldu.

Editör: Ali ARASLI