İbrahim Karadedeli ve ekibi Uşak Kent Konseyi yönetimi için aday oldu İbrahim Karadedeli ve ekibi Uşak Kent Konseyi yönetimi için aday oldu

ALİ ARASLI/// 

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın bir kısmı depoda çürüyen ve bir bölümü de eskicilere satılan ANAP İstanbul İl Başkanlığı’ndan kalan ‘Özal portresine’ evden eve taşıma işi yapan Yılmaz Ahmet sahip çıktı.

2010 yılında, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın kurucusu olduğu ANAP İstanbul İl Başkanlığı’nın Mecidiyeköy’deki binası satılacağı için boşaltıldı. Boşaltma işlemini yapan nakliye firması, üç kamyon dolusu eşyayı, Kartal’da bulunan bir depoya yerleştirdi ve burada merhum Turgut Özal’a ait özel eşyalar, anı defteri, makam odası ve fotoğraflar yer aldı. Eşyaların nakliyesi için o dönemde, ödenmesi taahhüt edilen 2 bin 500TL ve aylık 450 TL’lik depolama ücreti, ödenmedi. Ödemeyi, 2010’da ANAP’ın birleştiği Demokrat Parti de üstlenmeyince, depocular Turgut Özal’ın eşyalarını eskicilere satmak zorunda kaldılar. Turgut Özal’ın makam odasında bulunan masa, koltuklar ve diğer ofis gerekçelerinin tamamına yakını 20 TL’den başlayan fiyatlarla eskicilere satıldı.

turgut özal-1

TURGUT ÖZAL’A YAPILAN PORTREYE NAKLİYECİ SAHİP ÇIKTI

Turgut Özal’ın hatırasının bu şekilde satılmasından üzüntü duyan ve Maltepe Cevizli’de nakliye işi yapan Nadoco Nakliyat firmasının sahibi Veysel Ahmet, merhum Cumhurbaşkanı’na özel olarak yağlı boya yapılan resme sahip çıktı. Resmin bedelini o dönemde depoculara ödeyen ve kendi işyerine asarak koruma altına alan Veysel Ahmet, “Merhum Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut Özal’ın ülkemiz için yaptığı bir çok hizmet var. Belki yaptığı hizmetlerin içinde eleştirilenler de olabilir. Fakat ülkemize hizmet eden bir devlet büyüğümüzün hatırasının bu şekilde çürümesinden ve eskicilere satılmasından büyük üzüntü duymuştuk. O dönemde gücümüz bu resmi almaya yetti ve bunu kendi ofisimizin duvarına astık” dedi.

2010’DA KONUYLA İLGİLİ ÇIKAN HABER İÇİN TIKLAYINIZ….

turgut özal1

Editör: Ali ARASLI