Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı! Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı!

Uşak Belediyesi’nin 2004 ve 2009 döneminde Başkanlığını yapan Mesut Apaydın ve AK Parti’den daha önce Milletvekili aday adayı olan avukat Hamza Kale, Ankara’da milletvekillerini ziyaret etti. Bugün AK Parti’nin Grup Toplantısına katılan Mesut Apaydın ve Hamza Kale, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşmayı dinlediler. Milletvekili İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul’u ziyaret eden Apaydın ve Kale hatıra fotoğrafları çekildi.

Mesut Apaydın Hamza Kale

Ziyaretin ardından whatsapp gruplarında farklı dedikodular da ortaya atılmaya başlandı. Apaydın ve Kale’nin il başkanlığı için Ankara’ya çağrıldığına dair iddia ve söylentilerin gerçeği yansıtmadığı öğrenildi. Konuyla ilgili görüştüğümüz Mesut Apaydın ve Hamza Kale ikilisi, bu ziyaretlerin dostluk amacıyla yapıldığını belirtti. Mesut Apaydın şu ifadeleri kullandı:

“Milletvekillerimiz seçileli 1 yılı geçti ve araya seçim süreçleri girince ziyaretlerimiz aksadı. Hamza Kale ağabeyim de bana yol arkadaşı oldu ve beraber milletvekillerimizi ziyaret ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın grup toplantısındaki konuşmasını dinledik. Bunun dışında her hangi bir durum söz konusu değil”.

Hamza Kale Mesut Apaydın1

Editör: Ali ARASLI