Uşak, İzmir, Aydın, Muğla, Manisa ve Denizli gibi Ege Bölgesi kentlerinde devam eden sıcak havanın az da olsa soğuyacağı öngörülüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, Uşak, İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli ve Afyonkarahisar gibi kentlerde 17 Nisan 2024 Çarşamba günü gök gürültülü yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük haritalı hava tahmin raporlarına göre yağış beklenirken, henüz her hangi bir uyarı yapılmış değil. Yetkililerin gerek duyulursa uyarıda bulunması beklenirken, vatandaşın MGM verilerine göre hareket etmesi gerektiği belirtildi. Yağışlı havanın Uşak hariç diğer illerde 18 Nisan 2024 Perşembe günü de devam etmesi beklenirken, Cuma gününden sonra havaların normalleşmesi de haritalardan anlaşılıyor.

Uşak'ın İsmetpaşa Caddesi'ndeki bu dükkan ihaleyle 358 bine kiralanacak Uşak'ın İsmetpaşa Caddesi'ndeki bu dükkan ihaleyle 358 bine kiralanacak

17 Nisan Çarşamba

NİSAN AYI ORTALAMANIN ÜZERİNDE SICAK GEÇİYOR

Öte yandan Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli, kişisel youtube kanalı üzerinden konuyla ilgili yayınlar da yaptı. Sürmeli, Nisan ayının diğer aylar gibi ortalamanın üzerinde bir sıcaklıkta geçtiğini ifade etti. Vatandaşın hissettiği sıcaklık da ortalamanın üzerinde seyrederken, yaz günü gibi geçen Nisan döneminde, kıyafet seçimi ayrı bir önem taşıyor. Doğru kıyafet seçimi yapılmaması durumunda, hastalıklar sonrasında geliyor. Bu dönemlerde boğaz enfeksiyonu ve benzeri rahatsızlıklar kıştaki gibi olmasa da yoğun bir şekilde görülebiliyor. 

Editör: Ali ARASLI