Uşak'tan İstanbul, Ankara ve İzmir'e otobüs bilet fiyatları ne kadar oldu? Uşak'tan İstanbul, Ankara ve İzmir'e otobüs bilet fiyatları ne kadar oldu?

Uşak'taki akarkyakıt sektörü kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre, önceki gün motorine gelmesi beklenen 1 TL'lik zam kesinleşti. Akaryakıt firmalarına rafineri çıkış fiyatında değişiklik olduğunu ve bu nedenle fiyatlara 1 TL daha eklenmesi gerektiği bildirimi yapıldı. Motorin grubunda yapılan zammın bu gece saat 00.00'dan sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor. Buna göre motorin fiyatı, 37,65'ten 38,65'e çıkacak. 

BENZİN VE MOTORİN AYNI SEVİYEDE GİDİYOR

Gelen zamla birlikte benzin ve motorin seviyesi eşitlenmiş gibi bir durum ortaya çıkacak. Şu anda benzinin litresi 38,50 kuruş dolaylarında satılıyor. LPG ise 16,45'ten arz edilirken, motorin fiyatlarındaki artışla birlikte araç sürücüleri daha tasarruflu yöntemlerden biri olan elektrikli motosiklet ve bisikletleri tercih etmeye başladı. 

PİYASADAKİ EN AZ YAKAN ARAÇ, UZUN YOLDA 2 VE ŞEHİR İÇİNDE 3 TL YAKIT TÜKETİYOR

Şu anda piyasadaki en uygun motorinli araçların yakıt tüketimi şehirlerarası yolda ortalama 2 ila 2,5 TL düzeyinde deşiğiyor. Aynı araçlar şehir içinde 3 TL'nin üzerinde yakıt tüketiyor. 

Editör: Ali ARASLI