İYİ Parti’nin Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, kentteki gazetecilerle proje tanıtım toplantısında buluştu. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı’nın da katıldığı toplantıda, gazetecilerin soruları da yanıtlandı. Gür, kentte termal turizm ve tarımla ilgili çalışmalar yapacağını belirtti. Kentin gelişimi için Kayaağıl bölgesindeki termal turizm ve sera projeleri hazırladığını ifade eden Gür, uygulama sahasını kimseyle paylaşmayacağını anlattı.

Muhammet Gür (1)

Gür, projelerin uygulanacağı alanlarda arsa rantının önüne geçeceğini belirterek, şöyle söyledi:

“Arkadaşlar, kendi eşime dahi neyi nereye yapacağımızı söylemeyeceğim. Bu noktada çok titiz davranacağız. Kesinlikle kimse kamunun kaynaklarıyla rant elde edemeyecek. Ortada devlet ve milletin işi varsa, ben babamı dahi tanımam”.  

Muhammet Gür (2)

“HİÇBİR ÇALIŞANIN EKMEĞİYLE OYNAMAYIZ”

Belediye personelini işten çıkarıp çıkarmayacağına dair bir soruya yanıt veren Gür, şu açıklamayı yaptı:

“Kimsenin ekmeğiyle ve aşıyla oynamaz. Daha önce belediye başkan yardımcılığı dönemimiz de işini yapan, kimseye zarar vermeyen, liyakatiyle bulunduğu makamda veya görevde olanlara hiçbir şekilde müdahale etmedik. Fakat bir görevde sırf siyaseten bulunanlar varsa veya işe gidip gelmediği halde maaş alanlar bulunuyorsa, bunlara da müdahale ederiz. İşini yapan personele kimse tek kelime etmez ve alın teriyle çalışanın her zaman yanında olurum”.

AK Parti Uşak Milletvekili Tuğrul: Yakında bazı şeyler paylaşacağız AK Parti Uşak Milletvekili Tuğrul: Yakında bazı şeyler paylaşacağız

Muhammet Gür (3)

Editör: Ali ARASLI