Özkan Yalım’ın yapmadığı en doğru iş! Özkan Yalım’ın yapmadığı en doğru iş!

2019’da çok az farkla belediyeyi kaybeden ve 14 Mayıs’ta Uşak’ta seçilmesine rağmen yurtdışı oylarla vekilliği AK Parti’ye verilen Muhammet Gür, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mansur Yavaş’la aynı kaderi yaşıyor.
İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, basın emekçileri İzzet Dönmez, Hakan Koruk ve Ali Araslı'ya konuştu. Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, kentte aleyhine çalışan bazı grupların ‘Önceki seçimleri kaybettiği için bu seçimde de başarısız olacağına” dair söylentilerinin maksatlı ortaya atıldığını söyledi. 
RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE MANSUR YAVAŞ DA ÜST ÜSTE SEÇİMLER KAYBETTİ
Kendisini itibarsızlaştırmak için sistematik olarak çalışma yapıldığını belirten Muhammet Gür, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da üst üste seçim kaybettiğini söyledi. Gür, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 3 seçim üst üste kaybetti. Bunlardan biri Beyoğlu Belediye Başkan adaylığıydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 milletvekilliği seçimini kaybetti ve birinde YSK tarafından verilen mazbatası elinden alınarak vekilliği düşürüldü. Benzer şekilde Sayın Mansur Yavaş, 94’te Beypazarı Belediye Başkanlığını kaybetti ve sonraki seçimde kazandı. Aynı Mansur Yavaş, 2009 ve 2014 seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını üst üste kaybetmesine rağmen 3’üncü seçiminde kazandı.”
2 SEÇİMDİR SANDIKTA KAZANIP MASADA KAYBETTİK! FAKAT PES ETMEDİK
“Şimdi kendimize dönelim, Uşak’ta 2019 seçimlerinde kara propagandayla üzerimize gelindi. Fakat buna rağmen seçimi sandıkta değil adliyede kaybettik” diyen Gür, 14 Mayıs seçimleri için de şu ifadeleri kullandı:
“14 Mayıs seçilerinde Uşak halkının oylarıyla ben vekil seçildim. Fakat yurtdışından gelen oylarla bizim vekilliğimiz elimizden alındı ve AK Parti hanesine yazıldı. Şimdi 14 Mayıs’taki seçimlerde de böyle bir durum olunca, bugün sahada bunu bizim aleyhimize kullananlar oldu. Önümüzde aynı partide olmasak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş örnekleri var. 1 seçimi kaybetmek, bizim bu topluma olan görevimizi ihmal edeceğimiz anlamına gelmez. Evet bu sonuçlar, moralimizi bozdu. Gelinen noktada gerek parti yöneticilerimiz ve gerekse tabanın desteğiyle tekrar aday olduk. Sahaya çıktığımızda, beni belediye başkan adayı olarak görmek isteyen yoğun bir kitlenin de varlığını daha yakından hissettik. Bize son 2 seçimdir oy verenlere karşı sorumluluğumuzun gereğini de yerine getiriyoruz. Sahada benimle ilgili sürekli kaybediyor algısı yapanları kendi hallerine bırakıyorum. Sadece şunu ifade edeyim, biz asla pes etmeyeceğiz ve mücadelemiz devam edecek”. 

Editör: Ali ARASLI