Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor! Uşak otogarında şehiriçi servisler bir türlü konmadı! Vatandaş gece eve giderken korkuyor!
Uşak Belediye Başkan adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, Çarşamba pazarının taşımasıyla kent merkezindeki 6 mahallenin mağdur olduğunu söyledi. Basın buluşmaları kapsamında, basın emekçisi Halil Çavuşoğlu’na konuşan Uşak Belediey Başkan adayı İYİ Partili Muhammet Gür, Çarşı Uşak projesi hakkında değerlendirme yaptı.
pazar-27eylul4

KİRACI ESNAF MAĞDURİYET YAŞACAK

 Çarşı Uşak projesinin en az 7 yıl süreceğini ifade eden Gür, şöyle konuştu:
“Burada pazarcı esnafı mağdur edildi ve 2 yıldır da mağduriyet yaşanıyor. Burayı 2 yıl önce niye boşalttınız. Şu anda mal sahipleriyle kiracılar hiç düşünülmeden protokoller imzalanıyor. Bunun devamı olacaktır ve 3 etapta proje olacak diye duydum. En az 7 yıl boyunca mevcut Pazaryerine girmeden niye burayı boşaltıyorsunuz. Siz eğer bir proje yapacaksanız, o bölgedeki esnafın yerini hazırlayıp öyle hareket edersini”.
Image-459

 6 MAHALLEMİZDE YAŞAYAN ÖZELLİKLE KADINLARIMIZ MAĞDUR OLDU

Gür, şöyle devam etti: “O bölgedeki insanların tezgahları var ve tezgahı taşımak birkaç saatlerini alır.   Burada tek mağdur esnaf olmadı, Uşak halkı da karda yağmurda pazara gidip alışveriş yapmak zorunda kalıyor.  Ben dolaşmaya başladığımda, Aybey, Elmalıdere, Bozkurt, Işık, İslice ve Durak Mahallesi sakinlerinden semt pazarı talebi var.
Image-460
Bu muhaller buraya çok kolay ulaşıyordu. Kadınlarımız, pazarın uzak olduğunu ve gidip gelmekte zorluk yaşadığını ifade ediyor. Bu pazarı acelece taşıyarak sorunlara da yol açtınız. Maalesef ben yaptım oldu zihniyetiyle hareket ediliyor. Biri kuyuya bir taş atıyor ve hepsi peşinden gidiyor.  Aynı durum kapalı spor salonunda yapıldı ve burası da hesapsızca yıkıldı. Niye yıktınız? Cevap yok! Gençlerin ulaşımını hiç düşünmediler.”
Gür, göreve geldiğinde buradaki esnafla ortak hareket ederek bölgede mağduriyete yol açmayacak çalışmalar yapacağını ifade etti.
Editör: Ali ARASLI