KULİS...

Koray Akgün'den ince mesaj: Değerimizi bilmeyenler için boşuna mücadele ettik Koray Akgün'den ince mesaj: Değerimizi bilmeyenler için boşuna mücadele ettik

Uşak’ta Millet Bahçesi’nin yapımıyla ilgili çalışmaları yakından takip ettiği ifade edilen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni dönemde kabinede görev almadı. Murat Kurum’un yerine Mehmet Özhaseki getirildi.

Murat Kurum’un önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için hazırlandığı ve seçimlerden önce bunun ilan edileceği ifade ediliyor.

Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde, sakin kişiliği ve her hangi bir şaibeye isminin karışmamasıyla dikkat çekiyor.

Murat Kurum’un İstanbul’da da bir çok projeye ön ayak olduğu ve yapımı için destek verdiği ifade edilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi belediyeciliğe yakın bir görev üstlenmesi nedeniyle, seçilme ihtimalinin bulunduğu tahmin ediliyor.

İstanbul’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin öncülük yaptığı Millet İttifakı birinci çıktı. Fakat seçimin ardından İYİ Parti ve diğer partiler köşelerine çekildi. Böyle bir durum yerel seçimlerde geçerli olursa, Murat Kurum’un İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığını zorlayacağı konuşuluyor.

Editör: Ali ARASLI