“Cumhurbaşkanımız Erdoğan olmasa hanımlarımız dahi bize oy vermez. AK Parti kazanmazsa kim olursa olsun Banaz’a bir tane çivi dahi çakamayacaktır” diyen AK Partili Banaz Belediye Başkan Adayı Mehmet Cevizci’ye bir tepki de Fatih Portakal’dan geldi.  

Youtube kanalında, Banaz’ı Honaz’la karıştırıp Denizli’nin ilçesi diyen Portakal, sonrasında bu ifadesini düzeltti. Portakal, “Özür dilerim Uşak’ın ilçesi. Denizli’nin Honaz ilçesiyle karıştırdım. Ne yapacaksın Banaz’ı Paris mi yapacaksın? Örnek bir ilçe mi yaptınız yani. Ben olsam inadına oy vermem. Kadınlarımız bize oy vermez diyorsun ve doğru. Siz Erdoğan’la varsınız. AK Partililer bugün varsa Recep Tayyip Erdoğan sayesinde var. O’ndan sonra da gemiyi terk edeceksiniz. Böyle insanlara prim vermeyin. Seni tehdit ediyor oy vermezsen çivi bile çakılmaz diye. Devletin parası bu Mehmet Bey… Benim halkımın parası yok ona veririm, yok buna vermem. Bu kötü niyetli bir düşünce. Benim vergim İzmir’e gitsin mi diyeceğim. Düşünceleri bu.”

MEHMET CEVİZCİ NE DEMİŞTİ?

AK Parti Banaz Belediye Başkan adayı Mehmet Cevizci, önceki gün bir TV kanalına ilginç bir açıklama yapmıştı. Cevizci, şu ifadeyi kullanmıştı:  “Arkamızda Cumhurbaşkanımız olmasa, hanımlarımız bile bize oy vermezler. Devletin arkasında olmayan kimse Banaz’a bir çivi dahi çakmaz. Reis olduğu müddetçe bizim sırtımız yere gelmez. Bizler de çalışacağız ve sıkmadık el bırakmayacağız. Gece gündüz uyumadan çalışacağız.  Bizim rakiplerimizin anlatacağı hiçbir şey yok. Onların dikili hiçbir şeyi yok. Banaz’da AK Parti’nin bayrağı dalgalanıyor.”

Özkan Yalım’ın oy birliğiyle zam yaptık dediği karara AK Partili Sabancı tepkili Özkan Yalım’ın oy birliğiyle zam yaptık dediği karara AK Partili Sabancı tepkili

Editör: Ali ARASLI