Görevi gençlere emanet eden Uşak Eğitim İş Başkanı Ercan Uzun: 25 yıl zor şartlarda mücadele ettik Görevi gençlere emanet eden Uşak Eğitim İş Başkanı Ercan Uzun: 25 yıl zor şartlarda mücadele ettik
Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, Rektör Ekrem Savaş’ın tıp fakültesinden ne alıp, ne verdiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Karahan, Rektör Savaş’ın iyi bir matematikçi ve hesap adamı olduğunu belirterek, “Tıp fakültesi öğretim üyelerinin hepsinin daha yüksek oranında performans parası aldınız” dedi.
Prof. Dr. Ömer Karahan, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki yaşanan durumları, youtube hesabı üzerinden açıklamalarıyla gözler önüne seriyor. “Tıp fakültesine ne verdiniz” başlıklı bir video yayınlayan Prof. Dr. Ömer Karahan, “Sayın Rektörüm Tıp Fakültesinden ne aldınız, ne verdiniz? Siz olmasanız tıp fakültesi ne kazanır, ne kaybederdi? Muhakkak siz matematik hesap adamısınız ve daha iyi hesap edersiniz. Maalesef bizim gördüğümüz, tıp fakültesinden bir şeyler aldınız, ama iyi bir şekler vermediniz, veremediniz? Neler aldınız? Her şeyden önce kurucu dekanını aldınız? Niye aldınız ve nasıl aldınızsa size sordum ama inşallah cevaplarsınız. Adaleti ve liyakati, huzuru  ve çalışma barışını aldınız” dedi.
"HERKESTEN FAZLA PERFORMANS PARASI ALDINIZ"
Rektör Savaş'ın tıp fakültesinin kurucu dekanına destek olan bir öğretim üyesine de kademe ilerleme cezası verdiğini öne sürdü. Karahan, “İşte verdiğiniz aldığınız benim gördüm bu.  Bir de şu var tıp fakültesinden ne aldığınız konusunda. Tıp fakültesi öğretim üyelerinin hepsinin daha yüksek oranında performans parası aldınız” diye konuştu.
Editör: Ali ARASLI