CHP’nin Uşak Belediye Başkan adayı Özkan Yalım, tüm rakiplerini küçümsedi. Son gün yapılan ankette 3’üncü sırada gösterildiğini belirten Özkan Yalım, yerel bir kanala yaptığı açıklamada ilginç ifadeler kullandı. Yalım,

Kudret Yörük: Dün AKP'den istifa edenler işe alındı Kudret Yörük: Dün AKP'den istifa edenler işe alındı

“Kazanacak aday benim. Onun için mevcuttaki yönetimin değişmesini isteyen vatandaşlara sesleniyorum. Diğer partileri düşünen vatandaşlarımız mevcuttaki yönetime karşı kazanacak olan ben Özkan Yalım’a destek vermenizi istiyorum. Başka türlü verdiğiniz oy çöpe gidecektir.”

UŞAK’TA AK PARTİLİ ÇAKIN’IN KARŞISINDA KİMLER VAR?

Uşak’ta seçime çok az bir süre kala garip durumlar yaşanıyor. Özkan Yalım, daha önce yaptığı açıklamalarda da diğer adayların önünde olduğunu sık sık iddia etti. Yalım, yaptığı bu son açıklamayla; İYİ Partili inşaat mühendisi Muhammet Gür’ü, MHP’li Sezer Ateş’i, YRP’li Erol Korkmaz’ı, SP’li Ramazan Yavuz Acar’ı, BBP’li Mehmet Kahveci’yi küçümsemiş oldu.

UŞAK’TA PROJELER DEĞİL ALGI OPERASYONLARI KONUŞULUYOR

Uşak’ta daha önceki seçimlerde de adaylar arasında atışmalar yaşanmıştı. Fakat hiçbir seçim bu dönemki gibi kavganın hakim olduğu bir dönem olmamıştı. Adayların bir birini sürekli hedef almasının seçmende ne gibi bir karşılığının olacağı ise merak ediliyor. Uşaklı vatandaşlar, önümüzdeki hafta Pazar günü sandığa gidecek ve bu seçim kavgaları tamamen son bulacak. Uşak’ta algı operasyonlarının konuşulduğu bir seçim dönemi de ilk defa yaşanıyor. Daha önceki  seçim dönemlerinde algı operasyonlarından çok, adayların projeleri konuşulurdu.

Editör: Ali ARASLI