31 Mart seçimlerinde, Uşak Belediye Başkanı seçilen CHP’li Özkan Yalım, bugün mazbatasını aldı ve devir teslim töreninin ardından göreve başladı. Özkan Yalım’la birlikte seçilen 20 belediye meclis üyesi de mazbatalarını alarak bugün itibariyle görevlerine başladı. Yalım’a devir teslim töreninde CHP İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, Milletvekili Ali Karaoba ve partililer eşlik ettiler. Yalım, görevi 2019’da seçilen AK Partili Mehmet Çakın’dan devir aldı. Devir teslim töreninin ardından, Yalım ve ekip arkadaşları ilk gün nedeniyle hatıra fotoğrafları çektirdi.

Yalım Önce1

RECEP TAYYİP ERDOĞAN FOTOĞRAFI GEÇ FARK EDİLDİ VE MONTAJLA DEĞİŞTİRİLDİ

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

Yalım’ın çektiği hatıra fotoğrafları, Uşak Belediyesi’ne ait sosyal iletişim ağları üzerinden paylaşıldı. Yalım’ın ilk çektiği hatıra fotoğraflarında, makamın arkasındaki duvarda asılı olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı dikkat çekti. Atatürk’ün yanında yer alan Erdoğan fotoğrafı, bir süre sonra fark edilerek, daha sonra fotoğraflarda montajlama yapıldı. Montajla Erdoğan'ın yerine Türk bayrağı kondu.  

Yalım Sonra1

Özkan Yalım, 31 Mart seçimlerinde, yüzde 40 civarında bir oyla göreve geldi. Yalım’ın 3’ü kontenjan olmak üzere 20 meclis üyesi de bu dönemde görev yapacak. Yalım’ın meclis çoğunluğu nedeniyle bu dönemde hiçbir çalışmasını yapamama gibi bir durumu olmayacak gibi görünüyor. Yalım, meclis üstünlüğüyle bir çok kararı istediği gibi geçirebilecek.

FOTOĞRAFIN KIRPILMAMIŞ GÖRÜNÜMÜ:

Eski Hali

Editör: Ali ARASLI