Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, hayırlı olsun ziyaretlerini artık kabul etmeyeceğini bildirdi. Bir video çekerek vatandaşa seslenen ve adaylık döneminde iş vaadinde bulunduğu öne sürülen Özkan Yalım, yeni bir işçi alamayacağını ve kendisinin sıkıştırılmamasını istedi.

Özkan Yalım, şu ifadeleri kullandı:

“Ben gelemeyen tüm vatandaşlarımızı gelmiş gibi kabul ediyorum. Ancak çalışmamız gerekiyor. Sizlere verdiğimiz söz ve projeleri uygulama adına artık çalışmam gerekiyor. Yoğun ziyaretçi akınından dolayı çalışma fırsatımız azaldı. Artık hayırlı olsun ziyaretlerimiz son buluyor. Diğer bir konu da iş talepleri. Belediyenin durumu yeni bir işçi almaya uygun değil. Özellikle büroda ve memur olaraktan çalışacak yeni bir kişiyi alacak imkanımız yok. Gelirimiz 96 milyon ve giderimiz 122 milyon. Gelirimizin en az 15 milyon daha düşeceğini varsayıyorum. Bu nedenle vatandaşlarımıza da iş konusunda bizi sıkıştırmamayı rica ediyorum. Alma yetkimiz var ama alma imkanımız yok. Hala 300 personel fazlalığı var. Her 2 konudan dolayı vatandaştan anlayış bekliyorum.”

CHP’nin toplantısına alınmayan CHP’li Meclis üyesi, Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu CHP’nin toplantısına alınmayan CHP’li Meclis üyesi, Özkan Yalım’dan şikayetçi oldu

UŞAK BELEDİYESİ, 31 MART’TA CHP’YE GEÇTİ

Uşak Belediyesi 31 Mart 2024 seçimlerinde CHP’nin sevk ve idaresine geçti. CHP’li Özkan Yalım, Afyon, Kırşehir, Kütahya ve Bilecik gibi illerde olduğu gibi seçimlerden galip çıktı. Yalım, göreve geldiğinde yoğun bir ziyaretçi akını başladı. Ziyaretçilerin büyük bölümü iş talepleri için belediyeye giderken, bazılarının da adaylık döneminde aldıkları sözleri istinaden bunu yaptığı öğrenildi.

UŞAK BELEDİYESİ YENİ PERSONEL ALIMI YAPTI MI?

Uşak Belediyesi, yeni personel alımını bu dönemde de yaptı. Sayısı çok fazla olmamakla birlikte, özel kalem kadrosuna bazı ilaveler yapıldı. Bunun dışında Kayaağıl Termal Tesislerine de yeni personel alımı yapıldı.

Editör: Ali ARASLI