Sahil Güvenlik Komutanlığı 300 askeri personel alacak. Alımla ilgili ilan kurum tarafından yayınlandı ve buna göre 100 kişilik yüzer topçu, 30 kişilik yüzer ve karacı telsizci, 40 yüzer ve karacı muhafız, 50 yüzer motorcu, 30 yüzer elektrikçi, 35 karacı şoför, 15 yüzer kurbağa adam alınacak. Toplam 300 kişilik kadro için başvurular 2 ekim 2023 itibariyle başladı. 2 Ekim’de başlayan başvuru süreci 12 Ekim 2023 günü bitecek.

Ses sanatçısı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven kimdir? Ses sanatçısı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven kimdir?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2023 Yılı İkinci Dönem Uzman Erbaş Alım Kılavuzunu yayınladı. Kılavuzda, adaylara şu hususlar hakkında önemli bir bilgi verildi:

1.başvuru, sınav ve sınav sonrası işlemlere ait bütün kurallar bu kılavuzda açıklanmıştır. Adayların, başvuru ile ilgili sorun yaşamaması için bu kılavuzun tamamını okumaları gerekmektedir. Adaylar, kılavuzda belirtilen şartları taşıdıkları takdirde başvurularını yapabileceklerdir.

2. Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra sahil güvenlik komutanlığı tarafından gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir/güncellenebilir. Bu durumda izlenecek yol sahil güvenlik komutanlığı tarafından belirlenir ve kamuoyuna sahil güvenlik komutanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulur. Kanun ve yönetmeliklerle uyuşmazlık olması durumunda kanun ve yönetmelik geçerli olacaktır.

3. Alım sürecindeki her türlü duyuru, bilgilendirme ve güncelleme www.sg.gov.tr internet adresinden yapılacaktır.