Uşaklı oyuncu Mehmet Kurtuluş,  “Ahit: Musa’nın Hikâyesi”nde Firavunu oynadı Uşaklı oyuncu Mehmet Kurtuluş, “Ahit: Musa’nın Hikâyesi”nde Firavunu oynadı

Uşak'ta Sanat Güneşi Zeki Müren'i şarkılarıyla andılar

Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün idaresindeki Atatürk Kültür Merkezi’nde, Zeki Müren’i anma adıyla bir konser verildi. 
Murat Şahintürk’ün şefliğinde, Uşak Neva Musiki Derneği Türk Müziği Korusu’nun seslendirdiği Zeki Müren şarkılarını güzel anlar yaşattı. 
Uşak Valisi Turan Ergün de salonu dolduran vatandaşlarla birlikte Zeki Müren’in şarkılarını korodan dinledi. 

zeki
Aynı zamanda Atatürk Kültür Merkezi’ni dolduran sanatseverler, Zeki Müren şarkılarına eşlik ettiler. 
Konserin sonunda, Uşak Valisi Turan Ergün, koro adına Şef Murat Şahintürk'e çiçek hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirildi. 

zeki5

Sanatçılarımızı saygı ve rahmetle anmaya devam edeceğiz


Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri, ebediyete intikal eden sanatçıları bu tür etkinliklerle anmaya devam edeceklerini belirtti. Geceye vatandaştan yoğun ilgi olduğunu dile getiren yetkililer, şöyle konuştu:
“Korumuza ve şefimiz Murat Şahintürk’e teşekkür ediyoruz. Sanat Güneşi merhum Zeki Müren’in şarkılarıyla salonumuz güzel bir etkinliğe sahne oldu. Aradan asırlar dahi geçse, Zeki Müren’in şarkıları unutulmaz. Zeki Müren’i ve ebediyete intikal eden tüm sanatçılarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz”. 
zeki3

Zeki Müren Kimdir?

2 Ocak 1931’de Bursa’da dünyaya geldi ve 24 Eylül 1996’da İzmir’de hayata gözlerini yumdu. 
Zeki Müren, Sanat Güneşi ve Paşa olarak anıldı. Ses sanatçılığının yanı sıra besteciliği, söz yazarlığı ve şairliği ile de toplumun genelince bilinmektedir. 1991’de Devlet Sanatçısı unvanı aldı. Türkiye’de ilk defa Altın Plak Ödülünü de alan sanatçıdır. Zeki Müren, 600’den fazla plak ve kaset doldurdu ve 300’den fazla şarkı besteledi. Zeki Müren kalp rahatsızlığı ve şeker hastalığı nedeniyle ömrünün son 6 yılında sahneden uzaklaştı. Sanat Güneşi Zeki Müren, Muğla Bodrum’da dinlenmeye çekildi.  24 Eylül 1996 günü, TRT’nin İzmir’de kendisi için düzenlediği tören sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. 
UŞAK PORT HABER///
zeki2
Editör: Ali ARASLI